Ристовски на „радарот“ на турски гигант и клуб од „Ла Лига“!?

Најновите информации дека има клуба кои покажуваат интерес за македонскиот одбранбен репрезентативец. Според турските медиуми, Бешикташ е во потрага по нов десен бек, еден од најпознатите фудбалски клубови во таа земја ја следи ситуацијата со Стефан Ристовски.

Нашиот играч со екипата на Спортинг Лисабон има важечки договор до 30 јуни 2022 година. Од сезоната 2017/2018 ги брани боите на овој тим, лани запиша 21 настап во најсилниот португалски шампионат.

Покрај Бешикташ, нашиот дефанзивец е понуден и на клуб кој сезонава игра во најквалитетното шпанско првенство.

Станува збор за составот на Ваљадолид кој новата сезона ја стартуваше со два бода во досегашните три натпревари од „Ла Лига“.

Во својата клупска кариера беше дел уште од Риека, Латина, Бари, Фросиноне, Кротоне, Парма и Вардар.

Прочитајте и...  ФОТО: Барса ниско удира, стигна експресен одговор од „Старата дама“!

Поврзани вести

Изненадување, Реал Мадрид сака да го „ограби“ европскиот шампион

Слободен печат

Барди: Јас сум Албанец, но со гордост играм за Македонија

Слободен печат

Фановите тераат сеир со Мората по поништените три гола (ФОТО)

Слободен печат

Урнебесен одговор на италијански лекар на коментарот на Роналдо за коронавирусот (ФОТО)

Слободен печат

Почина една од најголемите легенди на Динамо Загреб, Славен Замбата

Слободен печат

Фонт по секоја цена сака да го задржи Меси и да го врати Пеп во Барселона

Слободен печат

Остави Коментар