Tag : Ваљадолид

Спорт Фудбал

Реал едвај го победи Ваљадолид, Винисиус Жуниор погоди за три бода (ВИДЕО)

Слободен печат
Фудбалерите на Реал Мадрид едвај го совладаа Ваљадолид со минимални 1:0 во рамките на четвртото коло од Ла Лига. Тренерот на Реал Мадрид, Зинедин Зидан,...
Спорт Фудбал

„Кралевите“ и натаму ќе напаѓаат без Азар!

Слободен печат
Само еден ден откако Еден Азар се најде во составот на Реал Мадрид за дуелот против Ваљадолид, Белгиецот доживеа нова повреда. Како што информира шпанската...
Спорт Фудбал

Ристовски на „радарот“ на турски гигант и клуб од „Ла Лига“!?

Слободен печат
Најновите информации дека има клуба кои покажуваат интерес за македонскиот одбранбен репрезентативец. Според турските медиуми, Бешикташ е во потрага по нов десен бек, еден од...
Спорт Фудбал

Меси не се откажува од титулата, нов исторски подвиг за триумф на Барселона (ВИДЕО)

Слободен печат
Фудбалерите на Барселона со 0:1 го совладаа Ваљадолид во рамките на 36. коло до Ла Лига и ја продолжија трката за титулата. На две кола...
Ракомет Спорт

Писонеро раскрсти со Вардар, се врати во Ваљадолид

Слободен печат
Шпанескиот стратег Давид Писонеро и дефинитивно ја заврши авантурата во европскиот шампион Вардар и се врати во добро позната средина, во екипата на Ваљадолид. ÚLTIMA...
Спорт Фудбал

Меси со 50 гол во кариерата од слободен удар! (ВИДЕО)

Слободен печат
Во рамките од 11. коло во најсилното шпанско фудбалско првенство Барселона со резултат 5:1 го совлада Ваљадолид, најмногу благодарение на својата прва ѕвезда Меси кој...
Спорт Фудбал

Зидан: Уморен сум од гласините за Нејмар

Слободен печат
Претходно беше објавено дека „кралскиот“ клуб бара замена за Навас и го разгледува голманот на Милан, Пепе Реина, но… – Не можам да замислам тим...
Спорт Фудбал

„Кралевите“ два натпревари без Азар

Слободен печат
Фудбалерот од средниот ред на Реал, Еден Азар нема да учествува на претстојните натпревари на клубот, пренесува шпански „АС”. Претходно, Азар поради повреда на колкот...
Спорт Фудбал

Валенсија си го „купи“ местото во ЛШ

Слободен печат
Иако Барселона ја слави титулата во Ла Лига, бранувањата во шпанскиот фудбал допрва почнуваат. Челниците на лигата се сомневаат во неколку „местенки“, а прва на...