Ринго Стар го слави 80-от роденден – Честитки му пристигнаа и од вселената!

Ринго Стар ги повика луѓето да се прудружат на „движењето за мир и љубов“…

Легендарниот бубњар на „Битлси“ Ринго Стар доби илјадници роденденски честитки, а сигурно најпосебни беа двете пораки од Меѓународните вселенски станици (ISS) и Curiosity (rover) од Марс.

– Вау, ова се првите „мир и љубов“ од вселената – напиша во својот твит ѕвездата во одговорот на двете пораки од овие две вселенски станици.

Ринго Стар ги повика луѓето да се придружат на „движењето за мир и љубов“ со цел сите заедно да го прослават неговиот роденден.

твитер

– Моите колеги и јас испраќаме најискрени и најубави желби за роденденот. Вие сте музичка икона, вашата порака за мир и љубов со децении одекнува во светот – напиша американскиот астронаут од (ISS), Крис Кесиди во видеопораката.

Прочитајте и...  Како изгледа Хали Бери на плажа на 53 години? 300.000 лајкови доволно говорат за тоа! (ФОТО)

Стар стана член на „Битлси“ на почетокот на 1960-те со Пол Мекартни, Џон Ленон и Џорџ Харисон. Освен Стар, Мекартни е уште едниот жив член на групата која се распадна на крајот на 1969 година.

Прочитај повеќе

Снаата на Лепа Брена за првпат објави толку жешка фотка: Александра Пријовиќ се заврте со грб кон камерата! (ФОТО)

Васко Спасоски

Како од отпад да направите супер корисни работи: 18 генијални идеи! (ВИДЕО)

Слободен печат

На кого Александар Тарабунов вели: „Дај ми“? (ВИДЕО)

Васко Спасоски

6 најмоќни ефекти од пливањето врз телото и умот

Слободен печат

Дали нешто ѕирка од бикинито на Дунавка Трифуновска? (ФОТО)

Васко Спасоски

Анџелина Џоли бара промена на судијата, тврди дека тој има близок однос со адвокатката на Бред Пит

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Народни лекови со кромид што ќе ви решат многу здравствени проблеми

Слободен печат

Се топат во уста: Посни крофни

Слободен печат

Милионерот уапсен зашто наместо маска на лицето, ја носел тангата на жена му! (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат

Евергрин вечер со Дац и Александар во Антички театар

Слободен печат

Интервју со проф. д-р Ана Фрицханд, психолог: Пандемијата предизвика историски пораст на анксиозно-депресивните состојби

Јасмина Кантарџиева Димков

Тања Савиќ го пријавила сопругот за киднапирање на децата: Му се закануваат 30 години затвор!

Слободен печат