21.8 C
Скопје

Tag : Честитки

Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО | Кралското семејство со честитки по повод роденденот на синот на Меган и Хари: Арчи наполни 2 години

Слободен печат
Иако малиот Арчи никој од кралското семејство не го видел откако се исели заедно со неговите родители, принцот Хари и Меган Маркл, неговиот роденден не...
Вести Регион

Хоти: Ви благодарам претседателе Бајден, среќата чука на наша врата

Слободен печат
Косовскиот премиер Авдулах Хоти се заблагодари на американскиот претседател Џо Бајден на пораката која ја упати на српскиот претседател Александар Вучиќ, а во која покрај...
Вести Македонија

Државниот врв им го честита празникот Свети Сава на припадниците на српската заедница

Слободен печат
По повод  Националниот ден на Србите во Република Северна Македонија- Свети Сава, државниот врв им го честита празникот на сите припадници од српската заедница. Претседателот...
Вести Свет Слајдер

Путин му пиша на Бајден: Ти честитам на победата, подготвен сум за соработка

Слободен печат
Рускиот претседател Владимир Путин денеска упати честитки до Џо Бајден за победата на претседателските избори во САД, откако кандидатот на демократите доби поддршка и при...
Вести Регион Слајдер

Каракачанов: Му честитам на Заев, направи чекор во вистинската насока

Слободен печат
Интервјуто на премиерот Зоран Заев за агенцијата БГНЕС, претставува мал чекор во вистинската насока, изјави денеска во Велико Трново бугарскиот вицепремиер и министер за одбрана,...
Вести Свет

Кина со порака до Бајден и Харис: Ви честитаме, го почитуваме изборот на американсккот народ

Слободен печат
Кинеското Министерство за надворешни работи денеска соопшти дека испратило честитки до новоизбраниот американски претседател Џо Бајден и потпретседателката, Камала Харис, кои победија на претседателските избори...
Спорт Фудбал

ФОТО: Медиумите и клубовите ширум Европа ни честитаат за големиот успех!

Слободен печат
Фудбалерите вечерва се главна сензација во Европа откако обезбедија дебитантски настап на Европското првенство. ИСТОРИЈА: Македонија оди на Европско првенство Избраниците на селекторот Игор Ангеловски...
Вести Свет

Трамп му ги крие честитките од странските лидери на Бајден

И.И.
Во Стејт департментот пристигнале многу пораки и честитки за новоизбраниот претседател на САД Џо Бајден, но администрацијата на актуелниот претседател Доналд Трамп го блокира пристапот...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Спектаклот за најголемата ријалити-ѕвезда: Ким Кардашијан го прослави својот 40-ти роденден! (ВИДЕО)

Слободен Печат
Најпознатата ријалити-ѕвезда и инфлуенсерка на светот, Ким Кардашијан (40) на 21 октомври го прослави својот 40-ти јубилеен роденден, а нејзиното семејство и приреди фантастично изненадување...
Вести Македонија Слајдер

Брнз-Џафери: Честитки од САД за успешно спроведените парламентарни избори (ФОТО)

Михаило Донев
Претседателот на Собранието на Република Северна Македонија, Талат Џафери, денеска во неговиот кабинет, ја прими амбасадорката на Соединетите Американски Држави во Република Северна Македонија, Н.Е....