Tag : станица

Вести Скопје

Презентиран предлог ДУП за Градска четврт Ц 06 – Стара железничка станица

МИА Агенција
Во салата на Советот на Општина Центар, градоначалникот на Општина Центар, Саша Богдановиќ, заедно со вработените од Секторот за урбанистичко планирање и планерите, денеска го...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Ринго Стар го слави 80-от роденден – Честитки му пристигнаа и од вселената!

Слободен печат
Ринго Стар ги повика луѓето да се прудружат на „движењето за мир и љубов“… Легендарниот бубњар на „Битлси“ Ринго Стар доби илјадници роденденски честитки, а...
Вести Свет

ЕК: Во употреба Интернет страница за условите за патување во ЕУ

Слободен печат
Европската комисија претстави Интернет страница на која луѓето што патуваат во ЕУ можат да проверат какви се условите во државата во која сакаат да отпатуваат....
Живот Магазин Магазин слајдер

Мета – американскиот милијардер: Оваа „дипфејк” снимка го преплави интернетот во Русија (ВИДЕО)

Слободен печат
Илон Маск, технолошки милијардер и основач на „Space X” со чија ракета двајца астронаути успешно пристигнаа на Меѓународната вселенска станица, станал нова инспирација за руските...
Вести Македонија

Повредени две девојки на автобуска станица

Горан Наумовски
Две девојчиња со тешки повpeди со возило на брза помош беа префлени во бoлница откако џип yдpи во нив додека чекале автобус на автобуската постојка....
Вести Економија

После 27 години реновирана метеоролошката станица во Лазарополе

Слободен печат
Денеска министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство, Трајан Димковски заедно со директорот на Управата за хидрометеоролошки работи Ивица Тодоровски, беа во посета на метеоролошката станица...
Вести Македонија

Министерот Наќе Чулев во работна посета на ПО Шуто Оризари

Слободен печат
Министерот за внатрешни работи, Наќе Чулев денеска оствари работна посета на Полициското одделение Шуто Оризари. На средбата Министерот истакна дека главен фокус во работењето на...
Вести Македонија

Нуредини верува дека следната година ќе реализираат се што имаат предвидено

Слободен печат
На денешната средба со новинарите, Министерот за животна средина и просторно планирање, Насер Нуредини, потенцираше дека во владина процедура се предлог – измените на законите...
Вести Македонија

Мобилниот сервис за домашна посета ги подобрува здравствено-социјалните услуги во Кочани

МИА Агенција
Со услугата Мобилен сервис за домашна посета, што во Кочани функционира повеќе од една година, здравствено-социјална грижа добиле близу 1.700 корисници од 28 населени места...
Вести Економија

ЕБОР ја поддржува пречистителната станица за отпадни води во Скопје

Слободен печат
Најголемиот дел од 560.000 жители на градот Скопје ќе имаат бенефит од пречистителната станица за отпадни води, благодарение на новата пречистителна станица која за оваа...