20.8 C
Скопје

Реал Мадрид ќе ја „украде“ желбата на Барселона!?

Финансиските проблеми на „Џузепе Меаца“ би можеле да значат евентуална разделба со Лаутаро Мартинез и како што информираат италијанските медиуми Реал Мадрид е подготвен да испрати понуда за Аргентинецот.

23-годишниот играч го привлече вниманието со своите игра и постигна 16 голови досега во 36 настапи во Серија А сезонава.

Минатата година тој призна дека беше блиску до трансфер во Барселона, но не се дојде до договор поради пандемијата на коронавирусот.

Ова лето, како што известува „Тутоспорт“ Мартинез би можел да си замине од Милано со цел да се подобри финансиската ситуација во клубот и воедн се очекува понуда од Шпанија.

Токму Реал покажува интерес за аргентинскиот интернационалец и изворот вели дека „кралевите“ за напаѓачот нудат 90 милиони евра, со годишна заработка од девет милиони евра.

Поврзани вести

ВИДЕО: Не издржаа, се истепаа англиските и шкотските фанови

Слободен печат

Храбрата Шкотска и зеде бод на Англија

Слободен печат

Хрватите очајни: Спори сме, не заслуживме повеќе од реми

Слободен печат

Ѓоковиќ го продаде станот во Мајами за шест милиони долари

Слободен печат

ФОТО: Фудбалерите го „сефтосаа“ теренот на „Јохан Кројф“ арената

Слободен печат

Навивачите на Парма не му простуваат на Буфон: Си замина како платеник, сега не може да се вратиш како херој

Слободен печат

Остави Коментар