Ракометен „бум“: Веспрем се враќа во СЕХА лигата!

Веспрем ќе игра во наредната натпреварувачка сезона 2019/20, двапати „златен“ и еднаш „сребрен“ во досегашните настапи од натпреварувањето.

Долги биле преговорите на СЕХА и Веспрем, но сега официјално дојде до договор меѓу двете страни.

– Среќни сме што европскиот вицешампион ќе биде дел од следната сезона во СЕХА. Мое мислење е дека претстојната сезона ќе биде многу интересна и ќе биде предизвик за нас да организираме сè, но се наоѓаме на добар пат – рече извршниот директор на СЕХА лигата, Синиша Остоиќ.

Потсетување дека македонскиот и европски шампион Вардар ја брани титулата од минатата сезона.

Прочитајте и...  Лавринович со лакт го нокаутираше противничкиот центар! (ВИДЕО)

Во Веспрем летово ќе се преселат двајца поранешни членови на „црвено-црните“, Вуко Борозан и Рожерио Мораеш.

Прочитај повеќе

Изненадување во Јувентус – тренер без ниту еден трофеј ќе го менува Сари, Интер и Конте ќе одат на суд?

Слободен печат

Лил е вистински рудник за фудбалери, за три години заработи 250 милиони евра од продажба на играч

Слободен печат

Левандовски: Клоп има две лица

Слободен печат

Полиција во домот на легендата на Манчестер јунајтед поради фотографиите на ќерка му

Слободен печат

Ледеки е чудо, го преплива базенот со чаша млеко на главата (ВИДЕО)

Слободен печат

Обидот фудбалерот да биде изнесен на носилки заврши урнебесно (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Откриено што го убивало во поим Мајкл Џордан – монструмот меѓу нозете на Пипен

Слободен печат

Рамос е најдобар дефанзивец на светот, може да игра уште шест години

Слободен печат

Лејкерс по една деценија се најдобри во Западната конференција (ВИДЕО)

Слободен печат

Лион не можеше да добие поголемо засилување пред Јуве!

Слободен печат

Бабиќ го потврди комплетниот состав на Еурофарм Пелистер (ФОТО)

Слободен печат

Работнички го промовираше Фахрудин Ѓурѓевиќ

Слободен печат