3 C
Скопје

Ракометарите на Металург негативни на корона, заминаа за Цирих

Денеска наутро Металург летна за Истанбул, каде ќе го мине денот и утре ќе продолжи за Цирих.

Сите корона-тестови на ракометарите, стручниот штаб и на раководството се негативни, така да тренерот Зоран Кастратови на располагање ќе ги има сите потребни играчи.

Металург утре ќе стигне во Цирих, каде ќе го има и својот тренинг пред натпреварот. Самата средба со екипата на Криенс ќе се одигра во вторник, со почеток во 18.45 часот, а Металург ќе ја почне со двата гола предност стекнати од средбата во Скопје.

Прочитајте и...  Е. Пелистер против Татабања двата натпревари ќе ги игра во Битола

Поврзани вести

ВИДЕО: Како изгледа карантинот пред Австралија Опен: Џогинг во соба, тенис без топчиња, фотелји

Слободен печат

Хелиос е првиот предизвик за МЗТ Скопје на турнирот во АБА2 лигата

Слободен печат

Таткото на Алаба го негира договорот со Реал, дали на повикот е невидена кражба?!

Слободен печат

Манџукиќ и официјално нов член на Милан

Слободен печат

Начевски и Николов ќе ја делат правдата на натпреварот Хрватска – Катар

Слободен печат

Е. Пелистер против Татабања двата натпревари ќе ги игра во Битола

Слободен печат

Остави Коментар