3 C
Скопје

Tag : криенс

Ракомет Спорт

Драмата во Цирих со среќен крај за Металург! (ВИДЕО)

Слободен печат
По исцрпувачки и крајно драматични 60 минути во Цирих, Металург успеа да избори пласман во групната фаза на Лига Европа. Во меч со многу малку...
Ракомет Спорт

Металург ќе игра во ракометната Лига на Европа

Слободен печат
Металург ќе биде третата македонска екипа која ќе игра во ракометните европски купови сеознава, откако го преживеа реваншот во Швајцарија против Криенс и загуби со...
Ракомет Спорт

Ракометарите на Металург негативни на корона, заминаа за Цирих

Слободен печат
Денеска наутро Металург летна за Истанбул, каде ќе го мине денот и утре ќе продолжи за Цирих. Сите корона-тестови на ракометарите, стручниот штаб и на...
Ракомет Спорт

Металург со два гола предност ќе гостува во Швајцарија

Слободен печат
Вечерва во првиот натпревар од второто квалификациско коло за пласман во групите на Лига Европа, македонскиот ракометен клуб Металург со 26:24 го совлада швајцарскиот состав...
Ракомет Спорт

Кастратовиќ: Го посакувавме Криенс, фаворити сме но не смееме да го потцениме

Слободен печат
Тренерот на „металурзите“, Зоран Кастратовиќ е задоволен од жрепката бидејќи токму Криенс беше еден од посакуваните противници. – Пред почетокот на жрепката, Криенс беше еден...
Ракомет Спорт

Добра жрепка за Металург, Криенс е последна пречка пред Лигата на Европа

Слободен печат
Екипата на Металург доби противник по мерка во второто квлаификациско коло кое е последен филтер пред групната фаза од ракометната Лига на Европа. Металурзите“ за...