26 C
Скопје

Tag : Цирих

Спорт Фудбал

ХИТ ВИДЕО: Куче на претседател на клуб втрча на терен и прекина фудбалски натпревар

Слободен печат
Фудбалерите на Цирих и на Сион одиграа без победник 1:1 во 21. коло од швајцарската Суперлига во натпревар на кој имаше седум жолти картони, еден...
Спорт Фудбал

ФИФА поднесе нова кривична пријава против поранешниот претседател, Блатер

Слободен печат
Светската фудбалска федерација (ФИФА) денеска поднесе кривична пријава против поранешниот претседател, Сеп Блатер поради финансиски малверзации при отворањето на Музејот на ФИФА. Како што наведува,...
Вести Свет

Близу Цирих упасени две млади момчиња поврзани со нападот во Виена

Слободен печат
Двајца млади момчиња од Швајцарија, на возраст од 18 и 24 години се уапсени во Винтертур, близу Цирих, во северна Швајцарија, во врска со џихадистичкиот...
Спорт Фудбал

Македонија на 7 декември ќе ги дознае ривалите во квалификациите за СП

Слободен печат
Како што официјално информираат од светската фудбалска куќа, на 7 декември 2020 година во Цирих (Швајцарија, 18.00 часот) ќе се извлечат квалификациските групи во европската...
Ракомет Спорт

Драмата во Цирих со среќен крај за Металург! (ВИДЕО)

Слободен печат
По исцрпувачки и крајно драматични 60 минути во Цирих, Металург успеа да избори пласман во групната фаза на Лига Европа. Во меч со многу малку...
Ракомет Спорт

Металург по швајцарски „билет“ за влез во групите на Лига Европа!

Слободен печат
На денешниот реванш натпревар во Цирих кој е со почеток од 18.45 часот македонскиот претставник брани два гола предност стекнати од првиот меч одигран во...
Ракомет Спорт

Ракометарите на Металург негативни на корона, заминаа за Цирих

Слободен печат
Денеска наутро Металург летна за Истанбул, каде ќе го мине денот и утре ќе продолжи за Цирих. Сите корона-тестови на ракометарите, стручниот штаб и на...
Вести Свет Слајдер

Испукан солзавец и водени топови: Насилни протести во Цирих против форумот во Давос

Слободен печат
Швајцарската полиција испука солзавец и употреби водени топови и гумени куршуми во судир со демонстранти во Цирих, кои направија огномет и фрлаа со шишиња за...
Вести Свет

УЖАС ВО ЦИРИХ: Крокодил зграпчил вработена во зоолошката за рака, морале да го убијат

Слободен печат
Крокодил кој ја зграпчил раката на една работничка од зоолошката градина во Цирих е усмртен за таа да се ослободи од неговата вилица, пренесуваат news.com.au....
Спорт Фудбал

СВЕТОТ ВО ШОК: Убиен фризерот на Кристијано Роналдо! (ФОТО)

Слободен печат
Фризерот на португалската фудбалска ѕвезда Кристијано Роналдо е пронајден мртов во една соба во хотел во Цирих (Швајцарија), објавија португалските и шпанските медиуми. Рикардо Маркес...