21.8 C
Скопје

Tag : квалификации за ле

Спорт Фудбал

Како игледаше лудата пенал серија по која Милан се пласира во ЛЕ (ВИДЕО)

Слободен печат
Италијанскиот тим последен обезбеди пласман во групната фаза од Лигата на Европа откако во Португалија одигра неверојатен натпревар со Рио Аве. Натпреварот во регуларниот дел...
Спорт Фудбал

Милан со луда пенал серија обезбеди пласман во ЛЕ, Тотенхем ја искина мрежата на Макаби

Слободен печат
Натпреварот во регуларниот дел заврши 1:1, по екстра продолженијата беше 2:2, а во пенал рулетот, победникот беше познат дури во 12. серија. „Росоњерите“ поведоа со...
Спорт Фудбал

Ријека со најлудиот гол обезбеди учество во ЛЕ (ВИДЕО)

Слободен печат
Македонскиот репрезентативец Даре Велковски ќе игра во групната фаза во Лигата на Европа и тоа благодарение на најлудиот гол во квалификациите. Ријека со 1:0 славеше...
Спорт Фудбал

Адеми со два гола го однесе Динамо Загреб во Лигата на Европа (ВИДЕО)

Слободен печат
Македонскиот репрезентативец Аријан Адеми и неговиот тим Динамо Загреб обезбедија пласман во групната фаза во Лигата на Европа, откако во последното квалификациско коло со 3:1...
Ракомет Спорт

Металург ќе игра во ракометната Лига на Европа

Слободен печат
Металург ќе биде третата македонска екипа која ќе игра во ракометните европски купови сеознава, откако го преживеа реваншот во Швајцарија против Криенс и загуби со...
Ракомет Спорт

Ракометарите на Металург негативни на корона, заминаа за Цирих

Слободен печат
Денеска наутро Металург летна за Истанбул, каде ќе го мине денот и утре ќе продолжи за Цирих. Сите корона-тестови на ракометарите, стручниот штаб и на...
Спорт Фудбал

Вистински европски тест за Шкендија,  тетовските „црвено-црни“ сонуваат сензација против Тотенхем

Слободен печат
Екипата на Шкендија вечерва од 20. часот на Националната Арена „Тодор Проески“ ќе игра против едната од најголемите екипи во светот на фудбалот, Тотенхем во...
Спорт Фудбал

Бејл доаѓа во Скопје: Ќе дебитира за Тотенхем против Шкендија

Слободен печат
На огромно задоволство на Мурињо и на навивачите на Тотенхем, Герет Бејл се согласи да потпише договор со тимот во Северен Лондон и неговото деби...
Спорт Фудбал

Базел и Милан сигурни во квалификациите за ЛЕ, крај за Динамо Москва

Слободен печат
Италијанскиот гигант Милан успешно ги започна квалификациите за Лигата на Европа со победа во Ирска над Шамрок од 2:0. „Росонерите“ поведоа во 23. минута преку...
Спорт Фудбал

Дрита го елиминира Силекс и од Лигата на Европа

Слободен печат
За екипата на Силекс заврши европската авантура во квалификациите, по елиминацијата во квалификациите за Лигата на шампионите од Карабак (4:0), кратовски вечерва во Скопје загубија...