9 C
Скопје

Како игледаше лудата пенал серија по која Милан се пласира во ЛЕ (ВИДЕО)

Италијанскиот тим последен обезбеди пласман во групната фаза од Лигата на Европа откако во Португалија одигра неверојатен натпревар со Рио Аве.
Натпреварот во регуларниот дел заврши 1:1, по дополнителните продолженија беше 2:2 по што победникот беше решен во пенал рулетот каде беа изведени неверојатни 24 пенали.

Во него Рио Аве беше поблиску до победата, дури три пати шутираше за конечен триумф но, на крајот се радуваа фудбалерите на седумкратниот европски шампион.

Како изледаше лудата пенал серија во која имаше и смешни промашувања погледнете во видеото:

 

Прочитајте и...  СП: Ремизираа Шведска и Словенија, пеколна борба за четвртфинале

Поврзани вести

Енис Барди на терените во „Ла Лига“ после скоро три месеци!

Слободен печат

СП: Ремизираа Шведска и Словенија, пеколна борба за четвртфинале

Слободен печат

ВИДЕО: Шок за „армејците“, Барса пресилна за Црвена звезда!

Слободен печат

Љафтов: Со успехот ќе придонесеме за афирмирање на одбојката, но и целокупно на спортот во Македонија!

Ракометен скандал на СП: Нè гледаа како вирус, како животни, тоа е расизам!

Слободен печат

ВИДЕО: Фантастичен Македонецот, Тричковски со хет-трик за 22 минути игра!

Слободен печат

Остави Коментар