-1 C
Скопје

Ријека со најлудиот гол обезбеди учество во ЛЕ (ВИДЕО)

Македонскиот репрезентативец Даре Велковски ќе игра во групната фаза во Лигата на Европа и тоа благодарение на најлудиот гол во квалификациите.

Ријека со 1:0 славеше на гостувањето кај Копенхаген, а единствениот гол беше постигнат во 20. минута.
Франко Андријашевиќ претрча 50-тина метри со топката во своите нозе, успеа да ги измами дефанзивците на Копенхаген кои дури и се судрија и останаа да лежат на теренот, а потоа го лобуваше голманот Јонсон.

Топката не влезе во голот, удри во пречката, а потоа и во ногата на несреќниот Анкерсен по што заврши во мрежата.

Прочитајте и...  Поради двајца позитивни кошаркари на ковид-19: Работнички не отпатува во Бања Лука на турнир во АБА 2 лигата

Поврзани вести

Македонија ги дозна ривалите во главната фаза на Мундијалот

Слободен печат

ВИДЕО: Најубавиот гол, „цепелин“ на релација Кузмановски – Лазаров!

Слободен печат

СП: Целта е остварена, Македонија забележа победа против Чиле!

Слободен печат

Скендеровски го објави списокот за квалификациските мечеви со БиХ и Романија

Слободен печат

ВИДЕО: Манџукиќ имаше успешни прегледи, наскоро потпис со Милан!

Слободен печат

Не можеше без Кирјос: Повторно нападнат Ѓоковиќ!

Слободен печат

Остави Коментар