Tag : автогол

Спорт Фудбал

Автогол на Ристевски, без победник на македонскиот дуел во Унгарија (ВИДЕО)

Слободен печат
Денеска во рамките од 29 коло во најсилното унгарско првенство ремизираа екипите на МОЛ Фехервар и Ујпешт со резултат 2:2. Во претходното коло Кире Ристевски...
Спорт Фудбал

КАКО УСПЕА ЧОВЕКУ: Неверојатен автогол на голманот на Гренобл! (ВИДЕО)

Слободен печат
Неверојатен автогол си постигна голманот на францускиот фудбалски второлигаш Гренобл, Брис Мобле, на гостинскиот натпревар во „Лига 2“ против Кан. Вакви смешни моменти ретко се...
Спорт Фудбал

КАЈ ТИ БЕШЕ ПАМЕТОТ: Голман го прими најсмешниот автогол (ВИДЕО)

Слободен печат
Голманот на фудбалската репрезентација на Уругвај до 23 години, Де Аруабарена си го даде најсмешниот автогол во последните неколку децении. Комичниот потег се случи за...
Спорт Фудбал

Водиме со 1:0, автогол на Хинтерегер (ВИДЕО)

Коминовски Фидан
Во новиот квалификациски натпревар за пласман на ЕП 2020 год., нашите фудбалери сосема случајно дојдоа до предност на арената „Тодор Проески“. Во 19 минута водство...