13 C
Скопје

Прв одложен меч во Премиер лигата поради коронавирусот!

Денеска екипата на Њукасл објави дека натпреварот од Премиер лигата против Астон Вила закажан за 4 декември е одложен.

Причината поради одложувањето на овој меч е присутноста на ковид-19 во редовите на Њукасл..

Неколку играчи и членови на стручниот штаб на Њукасл Јунајтед сега се дома во изолација дома откако ги вратија позитивните резултати од тестовите во последните неколку дена. Со цел да се почитува нивната приватност, клубот нема да ги објави имињата.

Клупскиот Тренинг Центар е привремено затворен со цел да се спречи ширењето на вирусот.

Сите фудбалери и во стручниот штаб оваа недела повторно ќе бидат тестирани.

Прочитајте и...  ЖФК Љуботен ги претстави шесте засилувања со кои ќе брка пласман во Европа

Поврзани вести

Капитенот на Аталанта се сели во Севиља

Слободен печат

ЖФК Љуботен ги претстави шесте засилувања со кои ќе брка пласман во Европа

МИА Агенција

Џудо федерацијата на Македонија објави дека на уапсениот тренер обвинет за силување на малолетнички пред една година му е одземена лиценцата

Слободен печат

Изненадување, замената за Зидан доаѓа од Бундеслигата

Слободен печат

Во Москва уапсен екс дански репрезентативец и играч на Ливерпул бидјеќи протестирал против Путин

Слободен печат

Вујовиќ: Македонија мора да најде пикери како Марковски и Јоновски

Слободен печат

Остави Коментар