• њукасл

Мурињо пред кам-бек во Премиер лигата, Њукасл не се откажува од Португалецот

Иако Еди Хау успеа да обезбеди опстанок во Премиер лигата, сопствениците на Њукасл размислуваат да ангажираат звучно тренерско име и изборот падна на Жозе Мурињо, пишува „Марка“. Според шпанскиот спортски весник, сопствениците на Њукасл – државниот саудиски фонд кој е под директна контрола на престолонаследникот Мохамед бин Салман, се подготвени да се откажат од Хау …

Мурињо пред кам-бек во Премиер лигата, Њукасл не се откажува од Португалецот Read More »