Tag : њукасл

Спорт Фудбал

„Ѓаволска“ завршница на Јунајтед

Слободен печат
Натпреварот кој се играше на „Сент Џејмс Парк“ најдобро го отсликува стартот на сезоната на Манчестер јунајтед, примен гол уште на стартот и тоа поради...
Спорт Фудбал

Каква шлаканица за Пеп и „граѓаните“, Лестер им пукна петарда среде Манчестер

Слободен печат
Во дербито на третото коло, Лестер среде Манчестер буквално ги уништи „граѓаните“ постигнувајќи им пет гола, а до триумфот дојдоа со пресврт. Гол шоуто на...
Слајдер Спорт Фудбал

Која е жената што сака да го купи Њукасл, моќната Ева е пријателка со Обама, Камерон…

Слободен печат
Откако пропадна обидот на саудискиот принц Мохамед бин Салман да го купи Њукасл, веднаш се појави нов купец за англискиот премиерлигаш. Богатите купувачи ги предводи...
Спорт Фудбал

Роналдо би можел повторно да игра во Премиер лигата

Слободен печат
Инвестициската група од Сингапур, „БНГ“, која сака да го преземе Њукасл, покажува интерес да го донесе Кристијано Роналдо. Последните информации велат оваа инвестициска група испратила...
Спорт Фудбал

Пропадна зделката за купување на Њукасл, Ешли останува газда

Слободен печат
Потенцијалниот купувач и актуениот сопственик на Њукаксл, Мајк Ешли, експресно се договорија, но проблемите настанаа околу техничките работи. Голем број на организации во Велика Британија,...
Спорт Фудбал

Роналдо во новиот англиски „проект“ заедно со Бејл!?

Слободен печат
Првата sвезда на Јувентус ќе биде првата „мета“ на Њукасл. Според италијанските медиуми, Роналдо има богата понуда од премиерлигашот на две години во моментот кога...
Спорт Фудбал

Тотенхем триумфираше за Орие, Сити сигурен против Борнмут (ВИДЕО)

Слободен печат
Фудбалерите на Тотенхем ја совладаа како гости екипата на Њукасл со 3:1 во мечот од 36 коло во најсилното англиско првенство. Играчите на Жозе Мурињо...
Спорт Фудбал

Ливерпул продолжува во шампионски ритам, Сити го растури Њукасл и постави неверојатен рекорд

Слободен печат
Новиот шампион во Премиер лигата, Ливерпул им се врати на победите по дебаклот од Манчестер сити и ја оствари втората победа по ред. Овој пат...
Спорт Фудбал

Њукасл нуди богатство за услугите на Чиро Имобиле!

Слободен печат
Премиерлигашот ова лето сака во своите редови да го ангажира досегашниот играч на Лацио, Чиро Имобиле. Италијанскиот репрезентативен напаѓач за „небесно-сините“ има учинок од 94...
Спорт Фудбал

Јувентус подготвен да го продаде Арон Ремзи

Слободен печат
„Старата дама“ е подготвена да го продаде велшкиот репрезентативец кој дојде во Торино пред една година. Како што ексклузивно дознава британскиот „Дејли Мејл“, Арон Ремзи...