Промени во железничкиот возен ред поради ограниченото движење

Денеска ќе сообраќаат и возовите 640 на релација Битола – Скопје и 661 на релација Кичево – Скопје. Останатите возови планирани со возниот ред 2019/2020 година нема да сообраќаат.

Воведувањето продолжен полициски час, кој почнува од 16 до 5 часот секој работен ден и од 16 часот во петок до 5 часот во понеделник, предизвика промени во железничкиот возен ред.

Од Железници информираат дека од денеска ќе сообраќаат возовите на релација Велес – Скопје – Велес, и тоа возот 601 по возен ред со поаѓање од Скопје во 9.15 часот, возот 2080 ќе сообраќа пред време со поаѓање од Велес во 11.30 часот, возот 2081 ќе сообраќа пред време со поаѓање од Скопје во 12.40 часот, и возот 2082 со поаѓање од Велес во 13.44 часот.

Од понеделник до петок ќе сообраќа ад хок патнички воз на релација Скопје – Велес со планирано поаѓање од Скопје во 5.45 часот и пристигнување во Велес во 6.30 часот, гарнитура за возот 630 од Велес.

Прочитајте и...  Боинг планира откази за 12.000 вработени

– На релација Скопје – Гевгелија – Скопје ќе сообраќаат: возот 611 со поаѓање од Скопје по возен ред, во 6.23 часот, возот 632 ќе сообраќа пред време со поаѓање од Гевгелија во 11.30 часот и возот 630 од Велес со променет возен ред, ќе сообраќа со задоцнување од 32 минути и ќе поаѓа од Велес во 6.45 часот, соопштуваат од Железници.

Оттаму посочуваат дека на релација Скопје – Битола – Скопје ќе сообраќа возот 641 со поаѓање од Скопје по возен ред, во 6:57 часот и возот 642 кој ќе сообраќа предвреме со поаѓање од Битола во 10:50 часот.

Денеска, како што се наведува во соопштението, ќе сообраќаат и возовите 640 на релација Битола – Скопје и 661 на релација Кичево – Скопје. Останатите возови планирани со возниот ред 2019/2020 година нема да сообраќаат.

Прочитајте и...  Фругалската четворка против економскиот план на Меркел и Макрон

Прочитај повеќе

МВР: Во изминатото деноноќие на 70 лица им се издадени решенија за изолација

Слободен печат

Андоновиќ: Трамп удри по оружјето од кое пукаше

Слободен печат

Филипче: Ја одржавме епидемијата под контрола

Слободен печат

Атанасов: Јанкуловски на незаконски и шверцерски начин се обидува да добие втор мандат за ректор

Слободен печат

Света Гора се отвора од 1 јуни: Посебни мерки и ограничен број на посетители

Слободен печат

Продолжува платеното породилно отсуство, бремените и натаму се ослободени од работа

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Утре без струја дел од корисниците во Аеродром, Кисела Вода, Чаир и Центар

Слободен печат

Желбата за живот посилна од коронавирусот: Излечена старица со 111 години

Слободен печат

МТСП: Парична помош за сите невработени кои имале прекин на работен однос во периодот од 11 март до 30 април 

Слободен печат

Фругалската четворка против економскиот план на Меркел и Макрон

Слободен печат

Слободата ја добивме, да внимаваме да не ни се удри од глава!

Михаило Донев

Столеска: Сити, Метрополис и Клуб ФМ рамо до рамо со светските радија – само професионалци можат да создадат тим од професионалци (ВИДЕО)

Слободен печат