23 C
Скопје

Tag : движење

Вести Македонија Слајдер

Забраната за движење од денеска почнува во 21 часот

Слободен печат
Од денеска, до 15 мај, забраната за движење ќе почнува во 21 и ќе трае се до 5 часот наутро, одлучи Владата на вчерашната седница...
Хроника

41 прекршување на забраната за движење, 451 санкција за неносење маска

Од 20 часот синоќа, па се до 5 часот изутринава како што извести МВР, 41 лице не ја почитувале забраната за движење. Во текот на...
Слајдер Хроника

50 прекршувања на забраната за движење

МИА Агенција
Од 20.00 часот (24.04.2021) до 5 часот (25.04.2021) констатирано е дека 50 лица не ја почитувале забраната за движење. Во текот на изминатото деноноќие (24/25.04.2021),...
Хроника

27 прекршувања на забраната за движење

Од 20 часот (13.04.2021) до 5 часот (14.04.2021) констатирано е дека 27 лица не ја почитувале забраната за движење. Во текот на изминатото деноноќие  пак,...
Хроника

28 прекршувања на забраната за движење

Полицијата во изминатите 24 часа казни 28 лица кое не ја почитувале забраната за движење. Во текот на изминатото деноноќие пак, на територијата на Република...
Хроника

Забраната за движење ја прекршило 31 лице

МВР соопшти дека од 22 часот синоќа до 5 часот изутринава констатирано е дека 31 лице не ја почитувало забраната за движење. Во текот на...
Вести Регион Слајдер

За време на двата карантина во Грција: Граѓаните испратиле 775 милиони СМС пораки за движење

Слободен печат
За време на двата карантини во Грција, односно во периодот од март до мај минатата година и од ноември до сега, Грците испратиле 775 милиони...
Хроника

18 прекршувања на забраната за движење

Во изминатото деноноќие констатирано е дека 18 лица не ја почитувале забраната за движење. Во текот на изминатото деноноќие пак, на територијата на Македонија, за...
Хроника

За седум часа, 10 прекршувања на забраната за движење

Од 22 часот (21.03.2021) до 05 часот (22.03.2021) констатирано е дека 10 лица не ја почитувале забраната за движење. Во текот на изминатото деноноќие пак...
Хроника

Забраната за движење не ја почитувале 28 лица, а 369 не носеле маска

Забраната за движење во периодот од 22 часот синоќа до 05 часот изутрината не ја почитувале 28 лица, информираат од Министерството за внатрешни работи. Додаваат...