6 C
Скопје

Проблеми во Јунајтед, капитенот удри по Рашфорд

Манчестер јунајтед втор натпревар по ред во Премиер лигата игра без голови, вчера „црвените ѓаволи“ ремизираа против Кристал Палас.
Во последното време, играчите на Јунајтед имаат проблем со реализацијата, тие на дуелот со Кристал Палас упатија само еден шут кон голот на Гуаита и за многумина најголем виновник за слабата реализација е Маркус Рашфорд.

По натпреварот, критики на сметка на напаѓачот упати поранешниот капитен Гери Невил, кој изјави дека Рашфорд беше еден од најслабите играчи против К. Палас.
Со него се согласува и актуелниот капитен Хари Мегваер кој влезе во вербален дуел со Рашфорд за време на натпреварот.
Што сакаш од мене да направам“, го праша Рашфорд својот капитен откако беше фатен во офсајдф.
Е**но излези од офсајд“, му рекол Мегваер на напаѓачот.
Наводно потоа, младиот напаѓач упатил серија сочни пцовки кон капитенот.

Прочитајте и...  Суперлига, плеј-оф: Металург беше „тврд орев“ за Вардар 1961!

Поврзани вести

ВИДЕО: Барселона го освои „Копа дел Реј“, Меси прогласен за МВП!

Слободен печат

ВИДЕО: „Два во еден“, нереален пресврт на Каљари против Парма!

Слободен печат

Костоски го запре Работнички, МЗТ победнички кон Подгорица

Слободен печат

Проблеми за Гвардиола, без клучниот играч против ПСЖ?

Слободен печат

ВИДЕО: Челси е првиот финалист во ФА купот!

Слободен печат

Ѓорческа без загубен сет до трофејот во Франција!

Слободен печат

Остави Коментар