Маркус Рашфорд Archives - Слободен печат

Tag : Маркус Рашфорд

Спорт Фудбал

Рашфорд: Прикажуваме само половина од тоа што го можеме

Слободен печат
Манчестер јунајтед вчера во поразот од градскиот ривал од 1:3 во полуфиналето на Лига купот, го одигра еден од најлошите натпревари сезонава. „Црвените ѓаволи“ во...
Спорт Фудбал

Откриена листата на потенцијални засилувања на Барселона

Слободен печат
Според весникот, управата планира да донесе уште едно квалитетно засилување на десната бековска позиција на која Нелсон Семедо нема квалитетна замена. На списокот се наоѓаат...
Спорт Фудбал

Рашфорд останува „ѓавол“

Слободен печат
Маркус Рашфорд останува во Манчестер јунајтед и во наредните четири години откако успеа да ги договори сите детали за продолжување на соработката. Тој со новиот...
Спорт Фудбал

Мане и Рашфорд на радарот на Реал и Барселона

Слободен печат
Садио Мане се наоѓа на листата на желби на Зинедин Зидан кои се очекува во летниот преоден рок да го засилат Реал Мадрид, а со...