Tag : хари мегваер

Спорт Фудбал

Солскјер изненади со списокот на играчи пред дуелот со ПСЖ

Слободен печат
Менаџерот на Манчестер јунајтед, Оле Гунар Солскјер, го објави списокот на фудбалери на кои ќе смета за првиот натпревар во новата сезона од Лигата на...
Спорт Фудбал

„Ѓаволска“ завршница на Јунајтед

Слободен печат
Натпреварот кој се играше на „Сент Џејмс Парк“ најдобро го отсликува стартот на сезоната на Манчестер јунајтед, примен гол уште на стартот и тоа поради...
Спорт Фудбал

Лига на нации: Мегваер ги зави во црно Англичаните (ВИДЕО)

Слободен печат
Селекцијата на Данска го приреди најголемото изненадување во вечерашните натпревари во Лигата на нации со победата над Англија од 0:1 и тоа по заслуга на...
Спорт Фудбал

Невил: Не се освојува титула со Мегваер и Линделоф!

Слободен печат
Брутално искрен е поранешниот играч на „црвените ѓаволи“, Гери Невил кој го изрази незадоволството поради домашниот пораз на клубот во првото коло од новата сезона...
Спорт Фудбал

Мегваер прогласен за виновен: Обид за поткуп, насилство, навреди!

Слободен печат
Наместо убав одмор во Грција, истиот се претвори во „кошмар“ за капитенот на Манчестер јунајтед, Хари Мегваер кој е прогласен за виновен за нанесување телесни...
Спорт Фудбал

Капитенот на Јунајтед излезе од затвор, се степал откако неговата сестра била прободена во раката

Слободен печат
Капитенот на Манчестер јунајтед, Хари Мегваер е пуштен на слобода по сослушувањето пред Судот во грчкиот град Сирос поради инцидентот кој го предизвика, односно учествуваше...
Спорт Фудбал

Откриено зашто Мегваер е уапсен на Миконос, за се сè виновни навивачи на Лестер

Слободен печат
Капитенот на Манчестер јунајтед, Хари Мегваер, денеска беше уапсен на Миконос, откако се судрил со група Британци, а потоа вербално но и физички нападнал грчки...
Спорт Фудбал

Уапсен капитенот на Манчестер јунајтед!

Слободен печат
Хари Мегваер, играчот Манчестер Јунајтед, беше уапсен на грчкиот остров Миконос. Капитенот на „црвените ѓаволи“ се судрил со група Британци, по што полицијата интервенираше. Очевидци...
Спорт Фудбал

Рекордното засилување на Јунајтед им ги искина нервите на навивачите, погледнете што прави Мегваер (ВИДЕО)

Слободен печат
Хари Мегваер минатото лето стана најскап светски дефанзивец откако за сума од 87 милиони евра од Лестер премина во Манчестер јунајтед. Тој веднаш стана капитен...
Спорт Фудбал

Светот му се смее на најскапиот дефанзивец: Мегваер чуваше свој играч кога Саутемптон даде гол (ВИДЕО)

Слободен печат
Манчестер јунајтед вчеравечер пропушти одлична можност да се најде во „пол позиција“ за третото место на табелата во Премиер лигата и да игра во ЛШ...