-2 C
Скопје

Приведен 36-годишен скопјанец баран со потерница

Полицајци од Секторот за меѓународна соработка, отсек за потрага денеска го привеле 36 годишниот Д.Б од Скопје.

Тој бил баран со потерница од основниот суд Скопје 1 за да одлежи казна затвор од две години во врска со член 239 став 3 и член 378 став 3 од Кривичниот законик на Република Северна Македонија.

Лицето е предадено на КПУ затвор Идризово.

Прочитајте и...  Министерот Бектеши со очекување по 21 јануари: Работното време на угостителите да биде до 23 часот

Поврзани вести

Затворен угостителски објект во Боговиње поради непочитување на ковид мерките

Слободен печат

ЕУ со нова надеж за вакцини за земјите од Западен Балкан

Слободен печат

ВИДЕО | Жителите од населбата Влае во страв: Тврдат дека биле сексуално вознемирувани од овој човек

Слободен печат

ФОТО: Водици одбележан со Златоустова литургија во храмот Пресвета Богородица во Центар

Пелоси преку истражно тело ќе ја испитува блискоста на Трамп со Путин

Слободен печат

Вучиќ му одржа лекција на регионот како се справува држава со акутна криза

С.Р.

Остави Коментар