Tag : скопјанец

Вести Македонија

ОЈО бара строги казни за скопјанец и двајца малолетници

Основното јавно обвинителство до Кривичниот суд во Скопје поднесе казна против скопјанец кој веќе е обвинет за кривично дело непостапување според здравствените прописи за време...
Хроника

Скопјанец повреден во сообраќајка кај Гевгелија

Вчера во 20.15 часот на регионален пат 1102, од село Смоквица кон гевгелиското село Прдејци, во близина на мостот на река Зујца, К.К. (51) од...
Вести Македонија Хроника

Глоба од 2000 евра за Скопјанец за непочитуване на мерката самоизолација

Слободен печат
Jавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје поднесе предлог за изрекување казна во висина од 2.000 евра против скопјанец за непочитување на задолжителна самоизолација. – Обвинетиот,...
Вести Македонија

Скопјанец не почитувал самоизолација, следува казна од 2.000 евра

МИА Агенција
Жител на Скопје е обвинет за непостапување според здравствените прописи за време на епидемија. Триесет и тригодишниот скопјанец на 12 март се врати од Франција...
Хроника

Скопјанец обвинет заради непочитување на задолжителната самоизолација

Слободен печат
Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје до Основниот кривичен суд Скопје достави Предлог за издавање казнен налог против едно лице за кривично дело –...
Хроника

Скопјанец осомничен за полов напад врз 12-годишно девојче

Слободен печат
Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје донесе Наредба за спроведување истражна постапка против лице осомничено дека сторило кривично дело – Полов напад врз дете...
Слајдер Хроника

Драма во Кисела Вода: Скопјанец со нож ја нападнал мајка му, па ја запалил

Слободен печат
На 21.02.2020 во 16,23 часот на ул.„Сава Ковачевиќ“ полициски службеници од Полициска станица Кисела Вода го лишиле од слобода В.С.(47) од Скопје, инаку лице со...
Слајдер Хроника

Скопјанец качен на цистерна се запалил од струен удар

МИА
Во СВР Скопје утрово во 8.40 часот било пријавено дека лице додека било качено на цистерна која стоела на железничката станица Илинден од струен удар...
Слајдер Хроника

Скопјанец претепал малолетна потстанарка зашто скршила огледало, со парчиња ја сечел на вратот

Слободен Печат
Скопското основно јавно обвинителство поведе постапка против 64-годишен скопјанец кој претепал малолетна постанарка поради скршено огледало. Oсомничениот 64-годишник грубо навредувал, малтретирал и извршил физичко насилство...
Хроника

Уапсен скопјанец баран за изнуда

Тетовската полиција вчера го уапси 34-годишниот И.Р. од Скопје по кого имало потерница за издржување затворска казна за дело од 2011 година, а во меѓувреме...