• скопјанец

Притвор за скопјанец кој ја давел поранешната сопруга пред очите на малолетните деца и и` се заканувал дека ќе ја убие

Основното јавно обвинителство Скопје поведе постапка против 42-годишно лице за кое постои основано сомнение дека при вршење семејно насилство сторило продолжено кривично дело – Телесна повреда според член 130 став 2 во врска со став 1 и во врска со член 45 од Кривичниот законик. На 10 јули, пред зграда на булеварот „Јане Сандански“, осомничениот …

Притвор за скопјанец кој ја давел поранешната сопруга пред очите на малолетните деца и и` се заканувал дека ќе ја убие Read More »