Tag : потерница

Хроника

Уапсен српски државјанин баран преку Интерпол

Слободен печат
Рано утрово во 01.40 часот на Граничен премин „Меѓународен аеродром-Скопје“, од полициски службеници е лишен од слобода Б.Н.(30) од Р.Србија, соопшти МВР. Лицето по извршена...
Вести Хроника

МВР: Приведени пет лица кои се бараа со потерница

Слободен печат
Пет лица по кои беа распишани потерници, вчера се приведени од полициски службеници на ЕВР ОКР Чаир при СВР Скопје. Од МВР денеска соопштија дека...
Вести Хроника

МВР: Приведен скопјанец баран со потерница

Сашко Димовски
Попладнево околу 14:15 часот, полициски службеници од ЕВР Кисела Вода го приведоа Б.П. (31) од Скопје, соопшти Министерството за внатрешни работи (МВР). Лицето, според МВР,...
Вести Свет

Судски извор во Минск: Белорусија издаде меѓународна потерница за Тихановскаја

Слободен печат
Белорусија издаде меѓународна потерница за Светлана Тихановскаја, опозициски кандидат на неодамнешните претседателски избори во земјата, под обвиненија дека повикала да се наштети на белоруската национална...
Вести Свет Слајдер

Турција уапси припадничка на ДAЕШ која Франција ја бара со црвена потерница (ВИДЕО)

Слободен печат
Во турската област Адана е уапсена припадничка на терористичката организација ДАEШ против која Франција распиша црвена потерница, пренесува агенцијата Анадолија (АА). Според добиените информации, екипите...
Вести Свет Слајдер

Русија со потерница ја бара белоруската активистка Светлана Тихановскаја

Марина Дамческа
Руското Министерство за внатрешни работи објави потерница по белоруската кандидатка за претседател Светлана Тихановскаја, објавија руските медиуми. ❗️Svetlana Tikhanovskaya has been put on the wanted...
Хроника

Македонец баран со меѓународна потерница е уапсен на Ќафасан

Слободен печат
Македонски државјанин баран со меѓународна потерница издадена од хрватските власти е уапсен на граничниот премин Ќафасан на албанско – македонската граница кај Струга. -Граничната полиција,...
Хроника

Уапсено момче од Скопје кое се барало со потерница за отслужување затворска казна

Вчера попладне, момче од Скопје е уапсено од полицијата, бидејќи се барало по потерница за издржување на затворска казна од пет години. Според МВР од...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

Нема потерница по насилниот советник Нефи Усеини и неговиот брат Ибро

Горан Наумовски
Основниот суд од Охрид до денеска нема издадено наредба на полицијата да распише национална и меѓународна потерница по советникот од Советот на општина Охрид, 45-годишниот...
Хроника

Приведен велешанец за кого била распишана национална потерница

Слободен печат
На 16.08.2019 во 21.30 часот, полициски службеници од Единицата за внатрешни работи Карпош и СВР Велес на подрачјето на Велес го лишиле од слобода М.Е.(59)...