29 C
Скопје

Принцот Филип имал операција на срцето, закрепнува во болницата

Пред неколку дена, состојбата на принцот Филип се влоши. Како што пренесуваат странските медиуми тој првично беше примен во болницата „Кинг Едвард VII“ во Лондон затоа што се чувствувал лошо, а потоа бил префрлен во друга болница бидејќи се борел со инфекција.

99-годишниот принц Филип имал операција на срцето, пренесува „Mirror“. Од Бакингемската палата соопштуваат дека операцијата била успешна и дека принцот ќе остане во болницата „Свети Бартоломеј“ уште неколку дена додека не се опорави целосно.

epa-efe
EPA-EFE/ANDY RAIN

Од палатата потенцираа дека здравствената состојба на принцот не е поврзана со коронавирусот. Но, на социјалните мрежи многумина коментираат дека само денесетина дена пред да биде примен во болница, принцот Филип и кралицата Елизабета Втора ја примиле вакцината против ковид-19.

Филип поголемиот дел од времето изминатиов период го поминувал во замокот Виндзор со 94-годишната кралица, поради безбедносни причини поврзани со пандемијата на коронавирусот. За нив се грижеше нивниот персонал и не примале никакви посети.

Поврзани вести

Никој не го знае вистинското име на Дорис Драговиќ: Ви го откриваме, иако пејачката го крие од јавноста долго време

Слободен печат

ВИДЕО | Јога тренинг за мозокот: Ја чува психата, спречува пропаѓање на мозочните клетки и ја поттикнува креативноста!

Слободен печат

Панонскиот морнар денес би наполни 68 години: Обожавателите сѐ уште во неверување по загубата на Ѓорѓе Балашевиќ

Слободен печат

Почина таткото на Адел: До смртта тие не успеаjа да ги поправат односите

Слободен печат

Како да ги отстраните сите бактерии и пестициди од јагодите, малините и другото ситно овошје: Ова е единствениот сигурен начин!

Слободен печат

Осите се скапоцени и се многу корисни за човекот, тие не се бесмислени инсекти – велат научниците

Слободен Печат

Остави Коментар