4 C
Скопје

Пријателство какво што не сте виделе никогаш: На овој човек хиената му е најдобар пријател (ВИДЕО)

Кој би рекол дека хиените можат да чувствуваат ваква љубов кон луѓето?!

Хиените се познати како крволочни ѕверки кои кај многумина предизвикуваат страв и несигурност. Меѓутоа, изгледа дека секое животно може да се припитоми.

Дин Шнајдер од Шведска успеал една хиена во националниот парк во Африка толку да ја припитоми, па така таа како кученце, се топи кога ќе го види.

Дин вели дека неговата задача е дивите животни да им ги приближи на луѓето. Погледнете ја неговата најдобра другарка…

Прочитајте и...  Едноставно и брзо: Ослободете се од мушичките во зачините

Поврзани вести

Белграѓанки унаказени во козметички салон: Изгледаме како жртви на пожар

Слободен Печат

„Коронавирус“ стана службен збор во клингонскиот јазик

Слободен печат

Ова мора да го знаете: која храна никогаш не смеете да ја блендирате

Слободен печат

Сем Асгари сака со Бритни Спирс да основаат семејство

Слободен печат

Од коронавирус почина Сања Илиќ, основачот на групата „Балканика“

Слободен печат

Како правилно да шпикувате месо

Слободен печат

Остави Коментар