Tag : најдобар

Вести Економија

Епл највреден светски бренд според Форбс

Слободен печат
Според најновата листа на Форбс највредни светски брендови, на првото место, како и минатата година се најде Епл, чија вредност се проценува на 241,2 милијарди долари. Гугл...
Забава Магазин Магазин слајдер

Пријателство какво што не сте виделе никогаш: На овој човек хиената му е најдобар пријател (ВИДЕО)

Слободен печат
Кој би рекол дека хиените можат да чувствуваат ваква љубов кон луѓето?! Хиените се познати како крволочни ѕверки кои кај многумина предизвикуваат страв и несигурност....
Ви Препорачуваме Магазин Филм и ТВ

Гардијан: „Медена земја“ ќе добие Оскар за најдобар документарец

Слободен печат
Критичарот на „Гардијан“ Питер Бредшоу, кој воедно е и еден од најдобрите филмски критичари во светот, ги искажал своите предвидувања за тоа кој ќе ги добие оскарите...
Жена Магазин

Најдобриот афродизијак? Црвеното вино

Слободен печат
Кај жените, црвеното вино го зголемува протокот на крвта до ерогените зони што пак, доведува до зголемување на сексуалната желба. Кај мажите, црвеното вино не...
Еспресо Здравје

Во кои намирници има најмногу железо?

Слободен печат
Најдобар извор на железо се црвеното месо, јајцата, џигерот, и житариците. Исто така добри извори на железо се и сушеното овошје, мешункастите растенија и зелените...
Вести Култура

Најдобар европски филм е „Фаворитката“

Слободен печат
Филмот „Фаворитката“ на Јоргос Лантимос е најдобар европски филм за 2019 година. Овој филм освои уште неколку награди, меѓу кои и за најдобра режија, најдобра...
Вести Култура

„Медена земја“ – номиниран за најдобар документарец на „Европските филмски награди“

Слободен печат
Денеска (9 ноември) во Севиља, Шпанија беше соопштено дека македонскиот документарец е меѓу петте кандидати за наградата – најдобар европски документарец за 2019 година. На...
Вести Регион

РЕЗУЛТАТИТЕ ОДЛУЧИЈА: Хвар е најдобриот остров во Европа

Слободен печат
Хвар е најдобриот европски остров, а хотелот Амфора е прогласен за еден од најдобрите ресорти во Европа оваа година, велат резултатите од гласањето на читателите...
Еспресо Шоу биз

Хајди Клум растури: Кралицата на Халовин повторно со најдобар костим (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат
Хајди Клум повторно се надмина себе си и повторно го докажа статусот кралица на Халовин. Германската манекенка ја организирала својата „20 Halloween party“ на која...
Еспресо Шоу биз

Таа го има најдобриот ЗАДНИК во светот, еве ДОКАЗ! (ВИДЕО)

Слободен печат
Инстаграм манекенката со два милиони следбеници е новата „Мис бум бум“! Оваа бразилка победи на изборот за најдобар задник во светот кој се одржа во...