Tag : човек

Магазин Магазин слајдер Сцена

Ќерката на Брус Вилис и Деми Мур призна дека ја изгубила невиноста со постар човек кој ја искористил

Слободен печат
Румер Вилис проговори за своето прво сексуално искуство… Румер Вилис, 32-годишната ќерка на Брус Вилис и Деми Мур проговори за своето лошо прво сексуално искуство...
Живот Магазин Магазин слајдер Ретро

Од сите луѓе кои успеале да го преживеат Титаник, изјавата на овој човек била најшокантна и најсмешна

Слободен печат
Иако само жените и децата имале предност, а од мажите се очекувало да почекаат, Диксон Бишоп решил со измама да го спаси својот живот, па...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Очувот на Метју Пери проговори за неговата состојба – Ужасно е кога човек ќе се разболи (ФОТО)

Слободен печат
Актерот Метју Пери, најпознат по улогата на Чендлер во серијата „Пријатели“, последните неколку месеци ја загрижи јавноста со својот изглед. Иако многумина претпоставуваа дека за...
Ви Препорачуваме Живот Магазин Магазин слајдер

Почина најстариот човек на светот – Ги преживеал двете светски војни и апартхејдот, шпанскиот грип му го покоси семејството, а него коронавирусот

Слободен печат
Фреди Блом од Јужноафриканската Република, за кој се веруваше дека е најстариот човек на светот, почина денес на 116 годишна возраст. Документите на Блом покажуваат...
Живот Забава Магазин Магазин слајдер

Најбогатиот човек на планетата ужива тука: Ѕирнете во имотот вреден 195 милиони долари! (ВИДЕО)

Слободен печат
Погледнете во најскапиот имот во Калифорнија… Неверојатниот имот со огромна вила изградена од поранешниот сопственик на „Ворнер брадерс“ , која, наводно, пред неколку месеци била купена...
Забава Магазин Магазин слајдер

Сите гледаа во овој човек: Неговата необична маска ги збуни останатите патници во автобусот! (ФОТО)

Васко Спасоски
Дали е „кабриолет верзија“ или е само добар принт на заштитната маска, многумина белграѓани не можеа да дадат прецизен одговор, но дека сите погледи биле...
Вести Слајдер Хроника

Се удави човек во Охридско Езерo

Слободен печат
Полициски екипи од СВР Охрид и брза помош се упатиле на лице место по дојава дека е забележан давеник во Охридското езеро, во близина на...
Вести Економија

Најбогатиот човек во светот „тежи“ 171 милијарда долари

Слободен печат
Откако луѓето ширум светот поради кризата се насочија кон онлајн тргување, Амазон забележа сериозни приливи на средства. Уште од февруари, Безос носеше пресметани одлуки кои...
Забава Магазин Магазин слајдер

Пријателство какво што не сте виделе никогаш: На овој човек хиената му е најдобар пријател (ВИДЕО)

Слободен печат
Кој би рекол дека хиените можат да чувствуваат ваква љубов кон луѓето?! Хиените се познати како крволочни ѕверки кои кај многумина предизвикуваат страв и несигурност....
Магазин Магазин слајдер Сцена

Арнолд Шварценегер (72) направи шпага, Сталоне му порача „човек од гума“ (ВИДЕО)

Слободен печат
Славниот актер Арнолд Шварценегер (72) во стилот на својот колега Жан Клод Ван Дам направи шпага. Во видеото кое го објави на Инстаграм профилот славниот...