ПРАЗНИК ЗА ОЧИ! Саемот за суперавтомобили во Дубаи! (ВИДЕО)

На едно место можете да ги погледнете и купите речиси сите спортски суперавтомобили кои можете да ги замислите.

За љубителите на суперавтомобилите, Дубаи е една од најдобрите дестинации. На улиците на овој град може се видат сите најлуксузни и најскапи спортски модели, а многу од нив се наоѓаат и во возниот парк на локалната полиција.

Сите барања на богатите купувачи во Дубаи ги исполнува најголемиот продавач на суперспортски и лускузни возила во овој град, „VIP Motors UAE“. Покрај актуелните модели, во овој продажен салон може да се видат и некои суперавтомобили кои повеќе не се произведуваат, а интересно е што многу од нив се застапени со 2, 3 или 4 примероци.

На пример, тука се два автомобила „Mercedes-Benz SLR McLaren“, легендарниот модел кој одамна не се произведува, додека актуелниот „Ferrari 812 Superfast“ е застапен со дури четири примероци.

Прочитајте и...  Практично, а совршено чисти: Направете ваша „тоалет бомба" од состојки кои СИГУРНО ги имате во кујната! (ВИДЕО)

„Porsche 918 Spyder“, кој во периодот 2013-2015. година се произведуваше во ограничена серија од само 918 возила, во салонот на „VIP Motors UAE“ е застапен со 3 автомобили, а тука се и трите „Lamborghini Aventador SVJ“.

Во ова продажно место не недостасуваат ниту скапоцените „SUV“ автомобили и теренци, меѓу кои е и „Mercedes-Benz G500“, но и „Maybach Landaulet“, додека „Lamborghini Urus“ може да се види во 4 примероци.

Прочитај повеќе

Интервју со проф. д-р Ана Фрицханд, психолог: Пандемијата предизвика историски пораст на анксиозно-депресивните состојби

Јасмина Кантарџиева Димков

Тања Савиќ го пријавила сопругот за киднапирање на децата: Му се закануваат 30 години затвор!

Слободен печат

Поради Меган принцот Хари се скарал и со најдобриот пријател: Мислел дека принцот избрзува со венчавката (ФОТО)

Слободен печат

На српската водителка бубачка ѝ шета по вратот во емисија во живо, а таа мртва ладна

Слободен печат

13 вредни совети од доктор Фаучи како да ја избегнете заразата со ковид-19

Слободен печат

Хороскоп за 11 август: Очекувајте нагло зголемување на вашата популарност

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Како изгледа Хали Бери на плажа на 53 години? 300.000 лајкови доволно говорат за тоа! (ФОТО)

Слободен печат

Пронајдете партнер во еден од овие 3 хороскопски знаци: Секогаш ќе биде тука за вас!

Слободен печат

Упадна на венчавката и му довикуваше на младоженецот: „Носам твое дете“ (ВИДЕО)

Слободен печат

Венчавка како од бајките: Во Ровињ се ожени актерот Жарко Димоски! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Необјавениот албум на Дејвид Боуви наскоро пред слушателите

Слободен печат

Кај нас го правеа хомосексуалец, а само да ја видите неговата сопруга: Се сеќавате на Сакис Рувас!(ФОТО)

Васко Спасоски