Tag : возила

Вести Економија

ЕК има план да ги „пензионира” моторите со внатрешно согорување

Слободен печат
Европската унија ќе спроведе амбициозен план за ограничување на штетните гасови што нема да го остави секторот економија непроменет и ќе донесе порестриктивни барања до...
Вести Скопје

За една недела санкционирани 190 непрописно паркирани возила во Центар

Слободен печат
Вкупно 190 непрописно паркирани возила кои го попречувале нормалното и безбедно одвивање на сообраќајот се санкционирани во текот на изминатата недела на територијата на Општина...
Вести Македонија Слајдер

Истражување на ЦГК: Државните инстутиции во последните две ипол години потрошиле над 8 милиони евра за возила

Слободен печат
Во последните две и пол години државните институции набавиле вкупно 392 нови патнички возила за што потрошиле 8,1 милиони евра, покажуваат податоците од истражувањето и...
Хроника

Изгореа четири автомобили ноќва во Скопје

Слободен печат
Ноќва во Скопје изгореа четири автомобили, информира Министерството за внатрешни работи. На 26.08.2020 околу 04.10 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ул.„Ордан Чопела“ ...
Вести Скопје

Набавени две нови возила со кои ќе се одржува хигиената во Општина Кисела Вода

Слободен печат
Општина Кисела Вода ​со цел да го подигне нивото на чистотата и хигиената на својата територија, набави две нови возила со прскалки за чистење под...
Хроника

Во сообраќајка на две возила на патот Чашка – Голозинци повредени седум лица, од кои две деца

Слободен печат
Во судар помеѓу две возила на патот Чашка –Голозинци кај село Голозинци повредени се седум лица од две возила, меѓу кои две деца. Како што...
Слајдер Хроника

Запалени две возила на ЕВН во Тетово

Слободен печат
Тетовските пожарникари во текот на ноќта интервенираа на две запалени возила сопственост на електродистрибутивната компанија ЕВН Македонија. -Околу полноќ голем број граѓани се јавија да...
Вести Скопје

За една недела отстранети 227 непрописно паркирани возила во Скопје

МИА Агенција
Со специјалните возила „пајак” од 6 август до вчера се отстранети вкупно 227 возила од јавните површини. Од вкупниот број непрописно паркирани и подигнати возила...
Хроника

СВР Скопје го расветли случајот со опожарено патничко возило во скопско Ново Лисиче

Слободен печат
Во врска настанот од 09.08.2020, кога околу 09.10 часот во СВР Скопје беше пријавено дека на паркинг простор на бул. „Асном“ во нас.Ново Лисиче настанал пожар во патничко возило„сеат алтеа“,...
Вести Скопје

Паркингот на Водно во текот на викендот го искористиле 245 возила

МИА Агенција
Паркингот на Водно во текот на овој викенд го искористиле 245 возила, според бројот на испратени СМС пораки, информираат од Град Скопје. Оттаму истакнуваат дека...