Tag : возила

Вести Македонија

Автоматски апарати ќе ги дезинфекцираат возилата кои влегуваат во Прилеп

Слободен печат
Автоматски апарати за дезинфекција на возилата кои влегуваат во Прилеп денеска се ставени на влезовите во градот. Ова е за интензивирање на мерките за справување...
Хроника

Маж од тераса пукал кон возила на пекара

Охридската полиција поднесе кривична пријава против Г.А. (32) од Охрид. Тој е осомничен за сторени кривични дела „предизвикување општа опасност“ и „загрозување на сигурноста“. На...
Вести Регион Слајдер

Хаос на Хоргош, Србија не пропушта странци, меѓу нив и македонски државјани (ФОТО)

Горан Наумовски
Хаос е на унгарско-српската граничен премин Хоргош откако Србија ја затвори границата и на своја територија дозволува влез само за српски државјани. Во меѓу граничниот...
Вести Македонија Слајдер

Од денеска без зимска опрема во возилата

МИА Агенција
Обврската за задолжително поседување зимска опрема во возилата што беше воведена на 15 ноември лани завршува денеска. ОД АМСМ информираат дека сообраќајот на државните патишта...
Вести Македонија

Продолжува пренасочувањето на возилата на ГП „Делчево“ кои доаѓаат од критичните подрачја

МИА Агенција
Продолжува пренасочувањето на возилата кои од кризните подрачја зафатени со коронавирус бараат влез во државата на граничниот премин „Делчево“. Ова го потврди командирот на полициската...
Вести Скопје Слајдер

Пајак-возилата во акција: Уловени 194 непрописно паркирани возила  во Скопје

Слободен печат
Во текот на изминатата недела со специјалните возила пајак се подигнати 194 возила од јавните површини во Градот Скопје. Од вкупниот број непрописно паркирани и...
Вести Скопје

Отстранети 277 непрописно паркирани возила од јавните површини во Скопје

Слободен печат
Во текот на изминатата недела со специјалните возила пајак се подигнати 227 возила од јавните површини во Скопје. Од вкупниот број непрописно паркирани и подигнати...
Вести Македонија

Поради снег забрана за камиони на патот од Маврово кон Дебар

Слободен печат
На патниот правец Маврово – Дебар е воведена забрана за тешки товарни возила поради врнежи од снег. Забраната е воведена попладнево од раскрсницата Маврово кон...
Вести Скопје Слајдер

Скопје: За една недела отстранети 218 непрописно паркирани возила

Слободен печат
Во текот на изминатата недела подигнати се 218 возила од јавните површини со специјалните возила пајак, соопшти Град Скопје. Од вкупниот број непрописно паркирани и...
Вести Економија

Кина: Коронавирусот ја намали продажбата на патнички автомобили за 92 отсто

Слободен печат
Продажбата на патнички автомобили во Кина во првите 16 дена од февруари се намали за 92 проценти, според податоците на кинеската Асоцијација на патнички возила...