ПОЖАР НА РУЗВЕЛТОВА: Се запали стан над кафулето Рузвелт (ВИДЕО)

Во скопската населба Карпош на улицата Рузвелтова од засега непознати причини се запалил стан на петиот кат над кафулето Рузвелт.

Екипи на противпожарната единица во моментов го гаснат пожарот, кои на лице место пристигнале веднаш откако добиле повик.

Според првичните информации нема повредени лица во пожарот. Неофицијално дознаваме дека на една жена и се слошило при што пристигнало и возило на Итна помош.

Повеќе детали за причините и штетата кои ги предизвика пожарот се очекуваат по завршувањето на интервенцијата

Прочитајте и...  Утре ќе се расчистува мостот во населбата Превалец кој по невремето е затрупан со гранки и друг смет

Прочитај повеќе

Викендов прво летно „Драјв ин” кино во Охрид

МИА Агенција

Родители преку онлајн петиција бараат далечинска настава

МИА Агенција

Градинките во Гевгелија половично ќе бидат пополнети со деца

МИА Агенција

Повеќето кафулиња и ресторани во Грција со ограничено работно време

Слободен печат

Од утре претежно сончево со дожд и грмежи попладне

МИА Агенција

Ковалкова: Белоруските власти ја принудија Тихановскаја да ја напушти земјата

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Комисијата за заразни билести и МОН го одложија за утре состанокот за протоколите за наставата

МИА Агенција

Ниту еден од позитивните патници на македонскиот лет за Финска немал решение за изолација

Мирослава Бурнс

Мицотакис ќе ги информира лидерите на политичките партии за турскиот брод, непроменета позицијата на „Оруч Рејс”

Слободен печат

Жителите на Хонгконг во редови чекаа да купат копија од весникот „Епл дејли“ како поддршка за медиумите

Слободен печат

Путин: Русија ја одобри првата вакцина против коронавирусот во светот, една од моите ќерки ја прими

Слободен печат

Пандемијата и натаму носи ризици за економијата

МИА Агенција