Поранешната шампионка на Вимблдон изгледа непрепознатливо (ФОТО) - Слободен печат

Поранешната шампионка на Вимблдон изгледа непрепознатливо (ФОТО)

Голем дел од професионалните спортисти по завршувањето на кариерите, знаат да се „опуштат“ и да качат некој килограм повеќе. Но, Мерион Бартоли се чини дека претера во пензионерските денови.

фото: профимедиа

Французинката во 2013 година триумфира на Вимблдон и веднаш замина во пензија. Една година подоцна таа запозна момче кое и го смени животот, но на полошо. Бартоли по раскинот со дечкото, прво „стопи“ многу килограми и во 2016 година за време на посетата во Индија се разболе од мистериозен вирус кој и го исцрпе организмот. По неколкумесечниот престој во болница, таа имаше само 40 килограми, но успеа да се опорави.

– Многу килограми загубив поради бившото момче кој животот ми го направи вистински пекол. Прифатив некои работи кои се неприфатливи и си велев дека тоа не е ништо сериозно, а на крајот завршив потполно уништена. Изгубив многу килограми, бев премногу слаба, имав само 40 килограми, а сето тоа влијаеше на имунолошкиот систем, па вирусот ме уништи – изјави Бартоли.

Прочитајте и...  Фановите покренаа петиција да се смени логото на НБА во чест на Коби
фото: профимедиа

Сепак, на овогодинешното издание на Вимблдон, Мерион Бартоли беше непрепознатлива покажувајќи дека болеста со мистериозниот вирус одамна е завршена. Таа успеала да „качи“ неколку десетина килограми повеќе поради што се најде во центарот на вниманието на Вимблдон.

фото: профимедиа

Прочитај повеќе

Заработуваат на трагедијата, влезници за дербито и над 1000 долари! (ФОТО)

Слободен печат

Милан ќе му оддаде почит на Коби Брајант! (ВИДЕО)

Слободен печат

Ливерпул „немаше“ среќа, Руни против Манчестер јунајтед! (ФОТО)

Слободен печат

Успешни прегледите, Интер ќе го промовира Ериксен! (ФОТО)

Слободен печат

Коланџело: Коби Брајант во „Куќата на славните“!

Слободен печат

Димитриевски го продолжи договорот со Рајо Ваљекано! (ФОТО)

Слободен печат

Остави Коментар

four × 2 =

Прочитај повеќе

Играчите на Барселона не му „веруваат“ на Сетиен!?

Слободен печат

Денот кога Коби Брајант постигна 81 поен! (ВИДЕО)

Слободен печат

Би-Би-Си се посрамоти: Наместо Брајант го „погреба“ Леброн Џејмс

Слободен печат

Хрватските ракометари пречекани од 10.000 навивачи во Загреб (ВИДЕО)

Слободен печат

МЗТ Скопје си донесе центар на Турција

Слободен печат

Надал посилен од Кирјос за 12. четвртфинале на Австралија Опен.

Слободен печат