Полско крило го засилува Вардар!?

Вардар е активен на ракометниот „пазар“ со цел максимално биде подготвен за новата сезона во Лигата на шампионите.

Станува збор за Аркадиуш Морито, полско десно крило кое до сега ги бранеше боите на Виве Келце.

Морито пред да се пресели во Келце, беше дел од помалку звучните екипи Гдањск и Заглебје Лубин, а за полската репрезентација има 43 настапи и 179 голови.

Фото: Tomasz Fafara

Моментно тренерот Писонеро на оваа позиција ги има на располагање Мартин Поповски, Иван Чупиќ и Данил Шишкарев.

Претходно „црвено-црните“ ги ангажираа летонскиот голман Кугис, руските репрезентативци Горпишин и Атман.

Воедно Скубе и Гедбан ги продолжија своите договори со клубот, а се шпекулира и доаѓањето на бразилскиот пивот од Висла, Хозе Толедо.

Прочитајте и...  Слика на Арсенал која ќе ви ги разубави денот: детето не знаеше кај да оди (ФОТО)

Прочитај повеќе

Барселона со благослов на Ла Лига ги купува натпреварите

Слободен печат

Вилијамсон е неверојатен: По 10 натпревари влезе во историјата на НБА (ВИДЕО)

Слободен печат

Адвокатот кој два пати го одлагаше Брегзит ќе го брани Манчестер сити

Слободен печат

Родителите на Србинот кој прифати да игра за Косово добија отказ од работа

Слободен печат

Слика на Арсенал која ќе ви ги разубави денот: детето не знаеше кај да оди (ФОТО)

Слободен печат

ЛУД РУСИН: Пред “Делиите“ се појави со шал на Партизан (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

два × три =

Прочитај повеќе

Ѓорѓев останува во Грасхоперс до 2022 година

Слободен печат

Црвен картон за расизмот во Германија

Слободен печат

Трите причини поради кои Чави не ја прифати понудата на Барселона

Слободен печат

Ѕвездите на ПСЖ го навлекоа бесот на јавноста: Пијани и полуголи само еден ден по поразот од Борусија (ВИДЕО)

Слободен печат

Казната на Сити може да го врати Пеп Гвардиола во Барселона

Слободен печат

Идеалниот тенисер според Надал: Бекендот на Ѓоковиќ, форхендот на Федерер… (ВИДЕО)

Слободен печат