Tag : морито

Ракомет Спорт

Полско крило го засилува Вардар!?

Вардар е активен на ракометниот „пазар“ со цел максимално биде подготвен за новата сезона во Лигата на шампионите. Станува збор за Аркадиуш Морито, полско десно...