Полна Месечина во Вага на 16-ти април: Што значи за вашиот хороскопски знак

месечина
Месечина, Фото: Unsplash/Uomo Libero

Подгответе се за некоја пролетна магија, бидејќи на 16 април, првата полна месечина во сезоната ќе процвета на небото. Позната и како Розова Месечина, полната месечина во април 2022 година во Вага ќе нè натера да веруваме во природната рамнотежа на универзумот.

Благодарение на планетарното натрупување на Риби, се чини дека полната месечина ќе нè натера да лебдиме на кревет од рози. Сепак, отрезнувачкиот квадрат помеѓу Сонцето, Месечината и Плутон ќе донесе и одредена тензија во енергијата. Најдобриот излез е преку нашите чувства: Почитувајте ги вашите емоции и верувајте дека вашата интуиција ќе ве одведе над борбите за моќ.

Погледнете како ќе влијае розовата месечина на 16 април на хороскопскиот знак

Овен

Вашите односи се во центар на вниманието сега и тоа ќе ви помогне да видите работи што можеби не се очигледни под ова космичко осветлување. Прифатете ги овие осветлени сознанија и пронајдете начини да ги исцелите вашите партнерства и какви било проблеми што ве спречиле од вистинската посветеност. Комуникацијата, дипломатијата и подготвеноста за компромис се клучни.

Бик

Откако ќе имате солиден распоред и редовна рутина, може да биде лесно за фокусиран и вреден знак како вас да се изгуби во не толку возбудливиот жлеб на секојдневните обврски. Оваа полна месечина бара од вас да се фокусирате на подобра рамнотежа помеѓу работата и животот и да одвоите повеќе време за значајни врски. Најдете време за духовно истражување на душата и дајте си шанса да ви се остварат најголемите желби.

Близнаци

Сè ви доаѓа плодно оваа полна месечина, затоа очекувајте некои расцутени флертувања и наплив на креативна инспирација. Пукате од желба за живот и сте подготвени слободно да ги изразите своите страсти, затоа отфрлете ги сите тешки мисли и дозволете си да бидете разиграни.

Хороскопски знаци со психологија „земи или остави“

Рак

Време е да застанете и уживате, вашите работни обврски може да почекаат до друг ден. Вашата душа бара од вас да се повлечете во богатството на вашите чувства и да ја најдете вистината во вашето срце. Поминете некое време дома подалеку од стресот на вашата професионална средина. Фокусирајте се на утешување и создавање простор за емоционално истражување.

Лав

Вашата душа сега се шири на моќни начини и најдобриот начин да ги разберете овие духовни надградби е да зборувате за нив. Оваа полна месечина ќе ве инспирира да се поврзете со луѓето околу вас и да бидете посоцијални. Дури и брзите и лесни разговори можат да понудат просветителска перспектива или да инспирираат нови значајни идеи.

Девица

Живееме во материјален свет и оваа полна месечина сака да уживате во последната капка од него. Дозволете си сè што ви носи сензуално задоволство сега, без разлика дали тоа значи да се дружите во фантастична вечер за состаноци или да се препуштите на некој вид посебно задоволство. Да сте штедливи е во ред, но да си дозволите некој луксуз е божествено.

Спој на Јупитер и Нептун во Риби: Овие три хороскопски знаци ќе ја пронајдат сродната душа

Вага

Оваа полна месечина сака целосно да ја отелотворите вашата вродена моќ. Наместо да го насочите целиот ваш фокус на вашите односи, ставете се себеси на прво место за промена и дајте му простор на вашето автентично јас да го направи своето. Не грижете се што ќе мислат вашите партнери или пријатели – нека вашето срце биде вашата северна ѕвезда.

Скорпија

Време е да најдете внатрешен мир, а тоа значи да си го дадете потребното време сами. Преголемата стимулација и стрес од вашиот секојдневен живот може да ве урне, но тоа не е ништо што ноќ посветена на закрепнување не може да се излечи. Направете тивка медитација за да помогнете во центрирањето на вашиот дух и да се поврзете со вашата мистична страна.

Стрелец

Текот на вашиот социјален живот ќе биде во фокусот на оваа полна месечина и ќе имате шанса да ги надминете сите прашања во вашиот тим. Додека вашите огнени инстинкти понекогаш ве искушуваат да го разгорите пламенот на драмата, можете да ги искористите вашите дарови за да играте посредник меѓу пријателите и да внесете хармонија во вашата екипа.

Повеќе пари на нивното салдо: Хороскопски знаци за кои април ќе биде навистина богат

Јарец

Повеќе пчели фаќате со мед отколку со оцет. Да бидете дипломат со авторитетни личности или повисоки лица на работа може да помогне да се зајакне вашиот статус и на крајот да го добиете она што го сакате. Ублажете го секој нагон да бидете одбранбени со сочувство. Има многу моќ во љубезност и правда.

Водолија

Чувајте го вашиот ум отворен за нови перспективи и вашето срце отворено за остварување на вашите соништа. Во последно време сте зафатени со фокусирање на малите детали од вашиот живот, но оваа полна месечина осветлува многу пограндиозна верзија на она што може да се оствари. Верувајте дека универзумот ви го чува грбот.

Риби

Животот веројатно изгледа како буден сон во моментов и тоа чувство исполнето со фантазија е одлично за поттикнување на вашата креативност и создавање романса. Но, запомнете дека некои невидливи работи можат да направат бранувања во реалниот свет. Важно е да не дозволите линиите на односите да станат премногу матни и да не поставувате некои лични граници каде што е потребно. Чувајте ја едната нога вкоренета во реалноста.

Видео на денот