Хороскопски знаци со психологија „земи или остави“

unsplash

Покрај четирите елементи во хороскопот има и четири модалитети, меѓу кои и фиксниот. Фиксни знаци се оската Бик – Скорпија и Лав-Водолија. Овие хороскопски знаци имаат репутација дека се тврдоглави и непроменливи во животот и љубовта, но овие особини не се секогаш лоши.

Бик

Стабилниот земјен Бик точно знае што сака од партнерот и од врската. Нему му е исклучително важно партнерот да го прифати таков каков што е. Ако го водите Бикот кон промена, можете само да го постигнете спротивното. Но, постои исклучок од ова правило. Ако Бикот се заљуби на прилично млада возраст, тој е способен за значителни промени во карактерот и навиките. Меѓутоа, ако веќе има развиено сопствен поглед на светот и животот, тој ќе биде неподвижен како карпа. Сепак, не го отфрлајте толку лесно. Овој знак е романтичен по природа. Бикот верува дека луѓето се развиваат заедно во парови. Ако се заљубат, ќе бидат верни на саканата личност до нивната смрт. За заљубениот Бик, предметот на неговиот интерес е најубавата личност на светот. Значи, непроменливата природа на овој знак не е толку лоша особина како што изгледа на прв поглед.

Јупитер и Нептун се спојуваат во Риби, првпат од 1856 година: Спремете се за магија

Лав

Овој огнен знак е создаден за љубов. За Лав, животот без љубов е како живот без сончева светлина. Има став „ако околината ме сака таков каков што сум, зошто да се променам?“. Според него, вистинска љубов е прифаќање на саканата личност со сите доблести и маани. Да се обидите да ги смените не доаѓа предвид. Бидејќи е огнен знак со голема душа, Лавот е подготвен да простува и никогаш нема да бара партнерот да се откаже од некои од нивните принципи за да му угоди. Истото се бара од друга страна.

Голем неделен хороскоп (11 април – 17 април): Овните ќе бараат динамика а Девиците ќе го прошират социјалниот круг

Скорпија

Скорпијата е и воден и фиксен знак. Ова значи дека тие се чувствителни по природа и во исто време нефлексибилни. Најважно за Скорпијата е да биде автентична. Да се ​​смените себеси за партнер е како да му давате лажни комплименти. Тие се верни на себе и го очекуваат истото од саканата личност. Многу Скорпии претпочитаат партнер со богато животно искуство, кој е сосема свесен за нивните желби и потреби и нема да бара од нив да се сменат. Напротив, ќе се обидат да научат што повеќе за Скорпијата, што е многу секси и привлечно за овој знак.

Што им треба на хороскопските знаци во љубовта?

Водолија

Водолијата е позната по својата уникатност, слободоумност и револуционерни погледи на светот. Се чини дека таквите луѓе треба да бидат отворени за промени, нели? Меѓутоа, кога станува збор за љубовта, нивните карактеристики не доаѓаат до израз. За Водолијата сите луѓе се еднакви, што се одразува на тоа како се сакаат себеси и на кој начин треба да бидат сакани. Очекувањето од партнерот да се промени или да побарате од него да се промени значи дека нешто не е во ред со врската и дека не функционира. Тие цврсто веруваат дека „љубовта не бара жртва“. Повеќе би сакале да бидат сами отколку со некој што се обидува да ги промени.

Хороскопот открива какви ќе бидете кога ќе остарете: Јарците ќе се подмладат, Биковите ќе уживаат во богатството…

Видео на денот