Што им треба на хороскопските знаци во љубовта?

хороскоп
Рене Магрит - Љубовници (IV) 1928–1928

Секој од нас има нешто што го прави најсреќен, исполнет, мирен и задоволен. Не може да биде наметнато од другите, но не е тешко да го препознаеме. Погледнете како да го освоите секој хороскопски знак.

Овен

Овенот сака партнери кои се отворени и директни и не сака да чекаат. Нетрпеливоста и недостатокот на спонтаност можат целосно да ја уништат врската за нив. Најтешко од сè ќе им биде чувството дека партнерот крие нешто од нив. Ако сте во врска со Овен, бидете директни и кажувајте им што мислите.

Бик

Нежноста е една од најважните работи за Бикот. Врската треба да биде без непријатност, простотилук, невкусен изглед или каква било грубост. Со срцето на Бикот владее префинетост и софистицираност и ако неговиот партнер не може да биде цивилизиран, Бикот нема да може да му прости.

Близнаци

Комуникацијата е најважна ако Близнаците се ваш љубовник. Јавете се, испраќајте смс-пораки или пораки на социјалните мрежи секој ден. Ако не сте во постојан контакт, може да биде катастрофално. Комуницирајте со допир, мирис и вкус.

Венера во Риби: Ќе ви донесе вистинска љубов, пречекајте ја!

Рак

Раковите не само што сакаат да бидат заштитени, туку и да чувствуваат дека го штитат својот партнер. Ова создава сигурност во која љубовта може да расте. Верноста, заштитата и целосното чувство на сигурност во прегратките на саканата личност е најпријатното чувство за Ракот.

Лав

Лавот мора да се чувствува слободен за да биде нежен, искрен и особено разигран. Замислете младенчиња мачиња како играат и се тркалаат заедно. Детската игра за Лавовите е голема работа. Страста произлегува од тоа.

Девица

Искрена добрина – тоа е она што им треба на Девиците. Нивниот партнер мора да покаже љубезност, како и подготвеност да помогне. Кога ќе видат дека некој што го сакаат е нежен со оние послабите од себе, помладите луѓе, лицата со попреченост или животните, сигурно ќе го освои нивното срце.

Хороскопот открива какви ќе бидете кога ќе остарете: Јарците ќе се подмладат, Биковите ќе уживаат во богатството…

Вага

На светот може да му недостасува мир и хармонија, но тоа е она што ѝ треба на Вагата во животот. Нивниот партнер мора да биде прилагодлив и да предизвикува што е можно помалку проблеми. Вагите особено го ценат секој обид и напор, а потоа ги простуваат сите грешки.

Скорпија

Без искреност Скорпиите се чувствуваат шупливи, празни и предадени. Фантастичниот секс е исто така нешто што им е многу важно, како способноста на партнерот да чува тајна и да не трубат наоколу сè за нив. Сепак најважна е отворената и искрена врска.

Стрелец

Спрема Стрелците, треба да бидете особено дарежливи. Давањето и примањето се на врвот на нивните приоритети во врската. Има и јавен аспект, па партнерот мора да ја прифати нивната повремена желба да бидат во центарот на вниманието. И да, добар секс.

Астро календар за април: Ваквото спојување на планетите се случува еднаш во животен век

Јарец

Почитта, работната етика и сè што е спротивно на мрзеливоста, го одржува Јарецот во живот и го грее неговото срце. Љубовта и емоционалната посветеност се исто така дел од таа работна етика и одат рака под рака. Никогаш не земајте го здраво за готово. Премногу пофалби, исто така, може да се сфатат како нешто навредливо.

Водолија

Возбудата и експериментирањето се многу важни во врските и животот за Водолијата, но број еден е правдата и отвореноста за нови идеи. Незначителен партнер нема шанси со нив. Исто така, не мора да се согласувате со сите нивни идеи, но не е исклучено.

Риба

Рибите се најчувствителниот знак на Зодијакот, во секој поглед. Постојаното навредување на нивните чувства нема да донесе ништо добро. Потребен им е некој отворен и чувствителен, кој знае како да го изрази тоа. Исто така, им треба некој да ги утеши ако плачат, а тоа сигурно ќе се случи.

Астролошко тројство: Што значат сончевиот, месечевиот знак и подзнакот?

Видео на денот