8 C
Скопје

Полициска истрага по заканите упатени кон Алиоски

Навивачите на Арсенал се гневни на македонскиот репрезентативец поради изнудениот црвен картон по инцидентот со Пепе.

Македонскиот репрезентативец Езѓан Алиоски беше во центарот на вниманието на натпреварот помеѓу Лидс и Арсенал кој заврши без голови.

Алиоски успеа да изнуди црвен картон од Никола Пепе кој ги загуби нервите и со глава го удри македонскиот репрезентативец.

По крајот на натпреварот, дел од играчите на Арсенал од кои предничеше Киран Тирни сакаа да се пресметаат со Алиоски, но во негова одбрана застана Гранит Џака.

Денеска повторно Алиоски е во центарот на вниманието на англиската јавност бидејќи неговиот клуб објави дека тој добива закани преку социјалните мрежи. Случајот е пријавен во полицијата која најави дека ќе отвори истрага.

„Злобните навреди упатени кон Езѓан Алиоски и Николас Пепе на социјалните мрежи по вчерашниот премиерлигашки дуел со Арсенал нема да бидат толерирани од нашиот клуб. Работиме заедно со полицијата и со фудбалските власти за виновниците да бидат идентификувани и казнети“, објави Лидс.

Прочитајте и...  ВИДЕО: Финале пред финалето, „кралот“ доминираше против грчкиот „ѕвер“!

Поврзани вести

Кралски куп: Димитриевски против Меси, Барди го доби Ваљадолид

Слободен печат

ВИДЕО: МЗТ Скопје Аеродром непријатно изненаден во Бања Лука!

Слободен печат

Тренерот на Реал, Зинедин Зидан позитивен на ковид-19

Слободен печат

Терасата на Ѓоковиќ е поголема од мојата соба, но тој барем не молчи како Надал!

Слободен печат

Сејдини до Мојсовски: Треба да се срамиме од начинот на кој постапуваат одредени наши институции!

Слободен печат

ФОТО: Што се случува со „црвените“, голманот Дмитровиќ има повеќе голови од Ливерпул!

Слободен печат

Остави Коментар