Tag : Лидс

Спорт Фудбал

Билса не сака Лидс и Алиоски да имаат улога на статисти во Премиер лигата, ќе ангажира пет засилувања

Слободен печат
Сосптвеникот на Лидс, Андреа Радризани, по пласманот на неговата екипа во Премиер лигата подготвен е да вложи најмалку 100 милиони евра за засилувања, но последниот...
Спорт Фудбал

Алиоски: Во Јанг Бојс ми порачаа да се откажам од фудбалот, а јас дојдов до Премиер лигата

Слободен печат
Езгјан Алиоски, наредната сезона со својот Лидс ќе биде дел од Премиер лигата, со што ќе стане петтиот македонски репрезентативец по Христов, Шаќири, Седлоски и...
Спорт Фудбал

ИНТЕРВЈУ Ѓорѓи Христов: Премиер лига, искрено посакувам Џани тоа да го почувствува што побрзо!

Фидан Коминовски
Лидс после 16 години успеа да се врати во Премиер лигата освојувајќи го првото место во Чемпионшип. Воедно придонес кон тој пат имаше и македонскиот...
Спорт Фудбал

Меси сака да го „украде“ менаџерот на Алиоски!?

Слободен печат
Марсело Биелса успеа со Лидс да се пласира во Премиер лигата освојувајќи го првото место во Чемпионшип. После 16 години клубот од „Иланд роуд“ е...
Слајдер Спорт Фудбал

Англичаните заборавија на коронавирусот, никој не можеше да ги запре навивачите на Лидс, Ливерпул, ВБА (ФОТО)

Слободен печат
Иако полицијата неколку денови ги предупредуваше навивачите да не се собираат, никој не можеше да ги запре навивачите на Ливерпул да ја прославата шампионската титула,...
Спорт Фудбал

Лидс со победа се испиша од Чемпионшип, Славен Билиќ го врати ВБА во Премиер лигата

Слободен печат
Екипата на Лидс за која настапува и Езгјан Алиоски од претходно го осигура пласманот во Премиер лигата и настапите во Чемпионшип ги завршија во голем...
Спорт Фудбал

Атрактивната Џонс ги следи натпреварите на Лидс и Алиоски! (ФОТО)

Слободен печат
После 16 години Лидс повторно ќе игра во елитата, а во чии редови настапува и македонскиот репрезентативец Езгјан Алиоски. Ема Џонс воедно ќе дебитира во...
Спорт Фудбал

Лидс само што влезе во Премиер лигата веќе планира трансфер бомби, Ибрахимовиќ, Кавани…

Слободен печат
Управата на Лидс не се радува премногу на пласманот во Премиер лигата и веќе започна да се подготвува за новата сезона. Тимот за кој настапува...
Спорт Фудбал

Пеп има само убави зборови за тренерот на Алиоски: Биелса е единствен во светот на фудбалот

Слободен печат
Гвардиола смета дека со враќањето на англискиот гигант чиј член е и македонскиот репрезентативец, Премиер лигата ќе биде уште подобра, пред се поради менаџерот Марсело...
Спорт Фудбал

Алиоски: Нема подобро чувство, да се пласирате во Премиер лигата!

Слободен печат
Лидс во претпоследното коло од Чемпионшип сезонава триумфираше со 1:3 над Дерби и после завршувањето на натпреварот започна шампионското славје. Играчите на менаџерот Марсело Биелса...