• Лидс

Официјално: Сем Алардајс повеќе не е менаџер на Лидс

Сем Алардајс го напушти Лидс откако не успеа со клубот сезонава да обезбеди опстанок во Премиер лигата. На 3 мај „Биг Сем“ го наследи Хави Грасија, ја водеше екипата во последните четири натпревари оваа сезона со цел да се остане во елитата, но освои само еден бод и после три години во Премиер лигата, се …

Официјално: Сем Алардајс повеќе не е менаџер на Лидс Read More »