-2 C
Скопје

Tag : езџјан алиоски

Спорт Фудбал

Астон Вила подобра од Лидс, Алиоски играше 40. минути

Слободен печат
Екипата на Астон Вила продолжува со одличните игри во Премиер лигата оваа сезона и во 26. коло славеше на гостувањето кај Лидс со минимални 0:1....
Спорт Фудбал

Лидс и Алиоски го преслушаа Палас

Слободен печат
Екипата на Лидс со одлична игра дојде до победата од 2:0 над Кристал Палас во последниот натпревар од 23. коло во Премиер лига. Фудбалерите на...
Спорт Фудбал

ВИДЕО: Алиоски и Лидс подобри од Њукасл

Слободен печат
Екипата на Лидс славеше со 1:2 на гостувањето кај Њукасл во рамки на 20. коло од Премиер лигата, а свој удел во победата имаше и...
Спорт Фудбал

Алиоски разочаран по елиминацијата од четвртолигашот: Не ми се верува дека загубивме

Слободен печат
Фудбалска вест број еден во Англија е елиминацијата на Лидс во ФА Купот и тоа од четвртолигаш. Лидс загуби со 3:0 од Кроули, а македонскиот...
Спорт Фудбал

ВИДЕО: Тотенхем ги казни грешките на Лидс

Слободен печат
Македонскиот репрезентативец Езџјан Алиоски кој ја имаше првата шанса на натпреварот, но неговиот шут заврши во надворешниот дел од мрежата, има вина во првиот гол...
Спорт Фудбал

Алиоски одигра 45. минути во поразот на Лидс од Вест Хемт

Слободен печат
Македонскиот репрезентативец Езџјан Алиоски беше дел од првиот тим на Лидс кој е поразен со 1:2 од Вест Хем во првиот натпревар од 12. коло...
Спорт Фудбал

ВИДЕО: Лидс и Алиоски го зедоа скалпот на Евертон

Слободен печат
Македонскиот репрезентативец Езџјан Алиоски имаше одлична партија во големата победа на неговиот Лидс од 0:1 на гостувањето кај Евертон во 10. коло од Премиер лигата....
Спорт Фудбал

Полициска истрага по заканите упатени кон Алиоски

Слободен печат
Македонскиот репрезентативец Езѓан Алиоски беше во центарот на вниманието на натпреварот помеѓу Лидс и Арсенал кој заврши без голови. Алиоски успеа да изнуди црвен картон...
Спорт Фудбал

Биелса го фали „оскаровецот“ Алиоски: Џани игра со огромна страст

Слободен печат
Лидс и Арсенал во вчерашната пресметка одиграа без голови, а во главната улога на теренот на „Иланд роуд“ беше македонскиот репрезентативец Езџјан Алиоски. Имено Алиоски...
Спорт Фудбал

ВИДЕО: Пандев поразен на гостувањето кај Удинезе, Алиоски изнуди црвен картон од Пепе

Слободен печат
Екипата на Удинезе со минимални 1:0 ја совлада Џенова во рамките на осмото коло од Серија А. Едиствениот гол вреден три бода за тимот од...