-1.3 C
Скопје

Погледнете како денес изгледа евровизиската победничка Кончита! (ФОТО)

Кончита со години била специфична баш поради имиџот на „брадеста жена“.

Кончита Вурст со својот настап на Евровизија во 2014 година ја подели Европа и стана победничка на ова популарно натпреварување. Никој не остави рамнодушен кога се појави во златен фустан, со долга коса, брада и шминка.

Profimedia

Таа со години била специфична баш поради тој имиџ на „брадеста жена“. Сепак, во еден момент ја скратила својата коса и се офарбала руса.

Profimedia

Меѓутоа, сега се одлучила на уште еден драстичен чекор. Повторно се вратила на темната боја на коса, но сега изгледа повеќе мажествено, така што многумина не можат да ја препознаат како евровизиската победничка.

Profimedia
Прочитајте и...  Промотивна цена за испитувањето „ХИВ дуо ултра“, aкцијата за тестирање трае една недела, од 1 декември до 8 декември 2020

Поврзани вести

Се породи пред пет месеци, а веќе сака пак да забремени: Софи Тарнер сака големо семејство

Слободен печат

Бекута им одржа лекција на колегите: Можеби ќе останеме без пари, но настапите не се повредни од ниту еден живот!

Слободен печат

Детален месечен хороскоп за декември за Вага, Скорпија и Стрелец: Пред вас е убава иднина

Слободен печат

ВИДЕО: Ја има ЈК во природна големина! Ѕирнете во собата на фан на Карлеуша

Слободен печат

ФОТО: По гласините за врската со винарот Северина се огласи и откри кој ѝ го чува грбот

Слободен печат

Запознајте ја мајката на Илон Маск: Супермоделот Меј Маск откива каков бил нивниот живот пред Тесла

Слободен Печат

Остави Коментар