1 C
Скопје

Tag : кончита

Магазин Магазин слајдер Сцена

Доживеа тотална трансформација – Вака денес изгледа Кончита Вурст (ФОТО)

Слободен печат
Сигурни сме дека сите се сеќавате на екстравагантната Кончита Вурст – таа победи на Евросонг пред шест години, а успеа и од темел да го...
Забава Магазин

Погледнете како денес изгледа евровизиската победничка Кончита! (ФОТО)

Слободен печат
Кончита Вурст со својот настап на Евровизија во 2014 година ја подели Европа и стана победничка на ова популарно натпреварување. Никој не остави рамнодушен кога се појави во...