5 C
Скопје

Доживеа тотална трансформација – Вака денес изгледа Кончита Вурст (ФОТО)

Сигурни сме дека сите се сеќавате на екстравагантната Кончита Вурст – таа победи на Евросонг пред шест години, а успеа и од темел да го размрда конзервативното, традиционално општество, рушејќи ги дотогашните табуа и предрасуди.

Кончита Вурст, односно Томас Том Нојвирт се уште се занимава со музика и снима многу успешни песни, но нејзината кариера сега е фокусирана само на родната Австрија.

Фото: Инстаграм

Како што изјави во повеќе наврати, таа отсекогаш се чувствала како жена заробена во тело на маж. Сепак, минатата година одлучи дека повеќе не сака да го има имиџот на жена со долга коса и густа брада, па се врати на својот првичен изглед.

Фото: Инстаграм

Оваа трансформација шокираше многубројни фанови, а некои веднаш признаа дека не ја ни препознале.

Прочитајте и...  ВИДЕО | Принцот Хари искрено во шоуто на Џејмс Корден: „Го направив она што секој сопруг и татко би го направил - морав да го одведам семејството оттаму“
Фото: Инстаграм

Поврзани вести

Чајот од оригано идеален за ублажување на кашлица и искашлување на слузта

Слободен печат

Виц на денот: Ѕвезда

Слободен печат

На денешен ден – 27 февруари

Слободен печат

ВОЗНЕМИРУВАЧКА СОДРЖИНА I Ловџика на трофеи ја згрози јавноста: На денот на заљубените позираше со убиена жирафа

И.И.

„Twitter“ наскоро со нова опција: Ќе се наплаќаат ексклузивни содржини

Слободен Печат

Дали Меган Маркл навистина го откри полот на бебето со овој детаљ?

Слободен Печат

Остави Коментар