Почнува Меморијалниот турнир во мал фудбал „Оливер Соколов – Сокол”

Вечерва од 20 часот официјално е отворањето на турнирот во мал фудбал „Оливер Соколов – Сокол” на фудбалското игралиште „Сокол” во ООУ Христијан Тодоровски Карпош во Карпош 1.

На турнирот се пријавени 48 екипи, а победникот ќе се знае на крај од септември. Вкупен награден фонд изнесува преку 700.000 денари. Победничкиот тим ќе освои 200.000 денари, поразениот во финалето 100.000, третопласираната екипа 50.000 денари, а четвртопласираната 10.000 денари.

Обезбедени се и индивидуални награди од спонзори и организаторите, а на отворањето ќе излезат децата од специјалната олимпијада на кои им беа подарени 30.000 денари.

Градоначалникот на Карпош, Стефан Богоев ќе го отвори турнирот.

Отварањето ќе стартува со ревијален натпревар помеѓу легендите на фк Вардар и легендите учесници на Сокол.

Прочитајте и...  Ред Бул дефинитивно ја затвори вратата за Себастијан Фетел

Прочитај повеќе

Реал Мадрид сигурно чекори кон титулата (ВИДЕО)

Слободен печат

Нова смрт на спортските борилишта: Почина млад руски хокеар на тренинг

Слободен печат

Неверојатна исповед на Нани: Немавме што да јадеме, стомакот ми вриштеше од глад

Слободен печат

Балканците доминираат во НБА: Дончиќ најдобар плејмејкер, Јокиќ најдобар центар

Слободен печат

Федерер откри зашто не се пензионира во 2009 година

Слободен печат

Лигата на Европа е Куп на лузерите (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Вимблдон ќе им исплати парични награди на тенисерите иако турнирот е откажан

Слободен печат

Двајца фудбалери на Македонија ЃП позитивни на корона, четворица во изолација

Слободен печат

Ред Бул дефинитивно ја затвори вратата за Себастијан Фетел

Слободен печат

Надал си постави нова цел, 25 грен слем титули

Слободен печат

Стартот на Бундеслигата е закажан за септември

Слободен печат

Шкендија ја темпира формата со пет пријателски натпревари

Слободен печат