Tag : Мал фудбал

Спорт Фудбал

Еве како Аргентинците играат мал фудбал во време на коронавирус! (ВИДЕО)

Слободен печат
Во држава каде што фудбалот е еден од најпопуларните спортови, истиот мора некако да се практикува. Градот од каде што доаѓа моментно најдобриот фудбалер на...
Спорт Фудбал

Се врати спортскиот и маалски живот во Карпош (ФОТО)

Слободен печат
Заврши 17 издание на Меморијалниот турнир во мал фудбал „Оливер Соколов – Сокол“ на игралиштето „Сокол“ во ООУ „Христијан Тодоровски Карпош“. Се чекаше пет години...
Спорт Фудбал

Почнува Меморијалниот турнир во мал фудбал „Оливер Соколов – Сокол”

Слободен печат
Вечерва од 20 часот официјално е отворањето на турнирот во мал фудбал „Оливер Соколов – Сокол” на фудбалското игралиште „Сокол” во ООУ Христијан Тодоровски Карпош...
Ви Препорачуваме Спорт Фудбал

САМО ВО ХРВАТСКА: Прв турнир во мал фудбал за стокилаши! Награди се печени јагниња и ќебапчиња!

Слободен печат
Кон крајот на јуни во хрватскиот град Имотски ќе се одржи турнир во мал фудбал за лица кои имаат повеќе од 100 килограми пренесува 24сата.хр....
Спорт Фудбал

„Сокол“ се уште чека на предизборното ветување

Слободен печат
Срѓан Ивановиќ Меморијалниот турнир во мал фудбал „Оливер Соколов – Сокол“, се одржуваше непрекинато цели 18 години и претставуваше едно од најпознатите обележја на Општина...