Tag : сокол

Вести Скопје Слајдер

Вработените во ЈП „Паркови и зеленило“ спасиле од смрт бебе сокол

Слободен печат
ЈП „Паркови и зеленило“ на официјалниот фејсбук профил напишаа дека нивните вработени во Карпош 4 спасиле од смрт бебе сокол. „При извршување на редовните активности...
Спорт Фудбал

Почнува Меморијалниот турнир во мал фудбал „Оливер Соколов – Сокол”

Слободен печат
Вечерва од 20 часот официјално е отворањето на турнирот во мал фудбал „Оливер Соколов – Сокол” на фудбалското игралиште „Сокол” во ООУ Христијан Тодоровски Карпош...
Вести Скопје

Карпош ќе го реконструира фудбалското игралиште „Сокол“

Слободен печат
Општина Карпош следново лето ќе започне со активности за реконструкција на фудбалското игралиште „Сокол“, на кое се играше истоимениот турнир. Ќе бидат реконструирани трибините, оградите,...
MacedonianAlbanian