1 C
Скопје

Почнаа отказите, по Чешка и САД нема да игра на СП во Египет

Светската ракометна федерација ја направи и втората промена на учесници на Светкото првенство во Египет, по Чешка втора селекција која нема да игра на ракометниот Мундијал е САД.

Очекувано, причина за ваквата одлука на ИХФ е коронавирусот, односно во селекцијата на САД има 18 ракометари позитивни на корона и само 12 кои се здрави.

Така по Македонија и репрезентацијата на Швајцарија во последен момент ги пакува коферите за пат кон Египет, а лесно може да се случи и третата замена за листата на ИХФ, Холандија да биде повикана за настап на СП бидејќи големи проблеми со коронавирусот има и селекцијата на Зеленортските острови.

Прочитајте и...  Нов напаѓач во Јувентус за 22 милиони евра!?

Поврзани вести

Неверојатниот Јокиќ го чека супер максимален договор

Слободен печат

Шкендија ремизираше, Македонија ЃП поразена на подготовките во Анталија

Слободен печат

Се надевам дека навивачите ќе му простат на Ѓоковиќ

Слободен печат

Бабиќ: Одличен потег беа подготовките во Хрватска, младите добро се претставија

Слободен печат

Пикси ќе биде новиот селектор на Србија за плата од милион евра

Слободен печат

Барса ќе продолжи без Меси кој започна да го учи францускиот јазик!?

Слободен печат

Остави Коментар