13 C
Скопје

Tag : ракометна репрезентација на швајцарија

Ракомет Спорт

Велигденска честитка од ракометарите, победа над Швајцарија

Зоран Спасоски
Ракометната репрезентација на Македонија со победа ги заврши квалификациите за пласман на Европското првенство кое ќе се игра идната година. На големиот христијански празник ракометарите...
Ракомет Спорт

Шмид: Ќе ја победиме Македонија ако ја повториме играта од дуелот со Данска

Слободен печат
Утрешниот натпревар во квалификациите за ЕП 2022 година помеѓу Македонија и Швајцарија ќе биде клучен за гостите во обезбедување на пласман на континенталниот собир. Македонската...
Ракомет Спорт

Почнаа отказите, по Чешка и САД нема да игра на СП во Египет

Слободен печат
Светската ракометна федерација ја направи и втората промена на учесници на Светкото првенство во Египет, по Чешка втора селекција која нема да игра на ракометниот...