-2.4 C
Скопје

Tag : ракометна репрезентација на сад

Ракомет Спорт

Почнаа отказите, по Чешка и САД нема да игра на СП во Египет

Слободен печат
Светската ракометна федерација ја направи и втората промена на учесници на Светкото првенство во Египет, по Чешка втора селекција која нема да игра на ракометниот...