Tag : позитивни на коронавирус

Кошарка Спорт

Заврши карантинот за Лејкерс, нема позитивни на коронавирус

Слободен печат
Неодамна беше откриено дека двајца члена на ЛА Лејкерс се позитивни на ковид-19, но нивните имиња не беа објавени, а екипата беше ставена во 14-дневен...
Кошарка Спорт

Целиот кошаркарски тим на Фенербахче испратен на тестирање за коронавирус

Слободен печат
Рутинската лекарска проверка покажа дека во Фенербахче постојат потенцијални заразени од коронавирусот, а тестовите ќе покажат дали има позитивни на Ковид-19 помеѓу кошаркарите. „Веднаш откако...
Спорт Фудбал

По Гарај, уште четворица позитивни на коронавирус во Валенсија

Слободен печат
Откако сабајлево беше откриено дека Езекиел Гарај е позитивен на коронавирус, неколку часа подоцна клубот соопшти дека уште четворица фудбалери се заболени од коронавирус. Шпанските...