-2 C
Скопје

Tag : позитивни на коронавирус

Ракомет Спорт

Почнаа отказите, по Чешка и САД нема да игра на СП во Египет

Слободен печат
Светската ракометна федерација ја направи и втората промена на учесници на Светкото првенство во Египет, по Чешка втора селекција која нема да игра на ракометниот...
Кошарка Спорт

Кошаркарите како затвореници, НБА ги менува протоколите за да ја спаси сезоната

Слободен печат
Зачестениот број на кошаркари кои се позитивни на коронавирус поради што се одложуваат натпреварите, го натераа првиот човек на НБА лигата, Адам Силвер да реагира...
Спорт Фудбал

Скандал во Италија, екипа која е покосена од коронавирус приморана да излезе на терен со само девет играчи

Слободен печат
Екипата на Казертана која настапува во Серија Ц, третата итлаијанска лига, за време на викендот имаше пријавено дури 15 фудбалери кои се позитивни на коронавирус...
Кошарка Спорт

Коронавирусот повторно се врати во мак-баскетот

Слободен печат
Откако екипата на Куманово потврди дека има позитивни случаи на корона, денеска се огласи и екипата на Академија ФМП која беше последен противник на кумановчани...
Ракомет Спорт

Два нови случаи на коронавирус во Вардар

Слчпб
Македонскиот претставник во ракометната Лига на шампиони, Вардар 1961, објави дека уште два члена на првиот тим се позитивни на коронавирус. „Црвено-црните“ во последните денови...
Ракомет Спорт

Двајца ракометари на Голден Арт КЛ7 позитивни на коронавирус

Слободен печат
Екипата на Голден Арт КЛ7 уште на самиот старт на подготовките за наредната сезона се соочи со проблеми бидејќи има потивини на коронавирус. Од клубот...
Спорт Фудбал

Коронавирусот се врати во Црвена звезда, позитивни дури шест фудбалери

Слободен печат
Црвена звезда објави дека дури шест фудбалери се позитивни на коронавирус и поради тоа ќе ја пропуштат првата фаза од подготовките за новата сезона. „Црвена...
Спорт Фудбал

Двајца фудбалери на Македонија ЃП позитивни на корона, четворица во изолација

Слободен печат
Коронавирусот се врати во македонскиот фудбал откако екипата на Македонија Ѓорче Петров потврди дека двајца нејзини играчи се позитивни на коронавирус, додека уште четворица се...
Спорт Фудбал

Откажани баражите за втората лига – Запад, 13 фудбалери позитивни на корона

Слободен печат
Натпреварувачката комисија во Фудбалската федерација на Македонија (ФФМ) донесе одлука за откажување на бараж натпреварите за пополнување на Втора МФЛ – Запад. Одлуката е донесена...
Останатo Спорт

Одлуката да дозволат публика на трибини ќе им се одбие од глава, се повеќе српски спортисти позитивни на корона

Слободен печат
Најавите дека Србија го победи коронавирусот и дозволи одржување на спортски настани пред публика ќе им се одбијат од глава на здравствените и политичките власти,...